2017 YGS soru ve cevapları açıklandı

2017 YGS soru ve cevapları açıklandı

2017 YGS soruları ve cevapları açıkladı. Adaylar sorulara 3 gün içerisinde her soru için 20 lira ödeyerek itiraz edebilirler. YGS'ye 2 milyon 265 bin 902 adayın başvurmuştu.

12 Mart 2017, Pazar 15:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
YGS soruları ve cevapları biraz önce açıklandı.  2 milyon 265 bin 902 adayın başvurduğu YGS sınav soruları ÖSYM'nin resmi sitesinden açıklandı. Milyonlarca adayın merakla beklediği soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.


>>> 2017 YGS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 

YGS HATALI SORULARA NASIL İTİRAZ EDİLİR?


Soruların hatalı olduğunu düşünen adayların, incelenmesi için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) itiraz hakkı var. İtirazlar sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) yapılabiliyor. Yani 15 Mart Çarşamba günü mesai bitimine kadar adayların hatalı olduğunu düşündüğü soru için 2016 ÖSYS Kılavuzu’nda yer alan Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurması gerekiyor.
 

YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


YGS sınav sonuçları 28 Mart’ta açıklanacak.
 

İTİRAZ İÇİN 20 LİRA YATIRMANIZ GEREKİYOR


Her dilekçede sadece bir soruya itiraz yapılacak; soru başına 20 TL itiraz ücreti ödenecek. Adayların, ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 numaralı hesabına gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekiyor.

Dilekçenin işleme alınabilmesi için dilekçelerde mutlaka adayın T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı, adresi, imzası ve ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alınacak evrak referans numarasının yer alması şart. Adayların, dilekçelerinin aslını ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 bilkent/Ankara adresine ulaştırmaları gerekiyor. Merkeze faksla ulaştırılan dilekçeler işleme konulmayacak.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar işleme alınmayacak ve cevaplanmayacak. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt