2018 ALES/3 (Sonbahar Dönemi) soru ve cevap anahtarı yayımlandı

2018 ALES/3 (Sonbahar Dönemi) soru ve cevap anahtarı yayımlandı

Bu yılın son ALES'i 18 Kasım'da gerçekleşti. Aradan 2 gün geçti ve soru ve cevap anahtarı adaylarla paylaşıldı. ALES sonuçları ise 20 Aralık'ta açıklanacak. ALES soru ve cevaplarına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

20 Kasım 2018, Salı 10:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2018 ALES Sonbahar Dönemi geçen pazar ÖSYM tarafından gerçekleşti. Sıanav giren adaylar "ALES/3 soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?" sorusunu soruyordu ki ÖSYM soru ve cevapları adayların erişimine açtı. Sınava giren adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir. Soru ve cevap anahtarına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

2018-ALES/3(Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçığı için Tıklayınız

ÖSYM'DEN YAPILAN DUYURU

"18 Kasım 2018 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES/3 Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 20 Kasım 2018 tarihinde saat 10.00’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-ALES/3(Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-ALES/3 Sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

Sayısal Testi: 19. ve 43. Sorular

Sözel Testi: Bulunmamaktadır 

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

2018-ALES/3(Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10)


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Biletler tükendi! İstanbul’a dönüş yoğunluğu başladı...