2018'de mutlaka izlenmesi gereken gökyüzü olayları

2018 pek çok gözkyüzü olayına ev sahipliği yapacak. BUgün Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması gökyüzünde ilginç görüntülere sahne olacak. Ancak bu 2018'de izlemeniz gereken tek gökyüzü olayı değil. İşte bu yılın merakla beklenen gökyüzü olayları...

31 Ocak 2018, Çarşamba 13:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TUTULMALAR31 Ocak'ta Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması  Avustralya, Kuzey Amerika, Doğu Asya ve Pasifik Okyanusu'ndan izlenebilecek.

15 Şubat: Parçalı güneş tutulması Antarktika, Şili ve Arjantin'den görülebilecek.

13 Temmuz: Parçalı güneş tutulması Antarktika ve Avustralya'nın güneyinden izlenebilecek.

27 Temmuz: Avrupa, Afrika, Batı ve Orta Asya ve Batı Avustralya'dan tam ay tutulması izlenebilecek.

11 Ağustos: Parçalı güneş tutulması Kanada'nın kuzeydoğusunda, Grönland'da, Kuzey Avrupa'da ve Asya'nın kuzeydoğusundan görülebilecek.

METEOR YAĞMURLARI12 ve 13 Ağustos tarihlerinde, saatte 60 göktaşının düştüğü Perseid meteor yağmurlarını izleyebilirsiniz.

13 ve 14 Aralık'ta izlenebilecek Geminid meteor yağmurlarında ise saatte 120 göktaşı düşecek.

Astrolog Mine Ayman haftaya Ay’ın Yengeç burcundaki etkisi ile duygusal bir başlangıç yapabileceğimizi ve sevdiklerimizle daha fazla ilgilenmek isteyebileceğimizi belirtiyor:Evimiz ve ailemizle ilgili durumlar gündemimizde olabilir, bu etki Salı günü de devam edecek. Ay Yengeç burcundayken turuncu, sarı, beyaz ve gümüş renkleri enerjimizi arttırabilir."31 Ocak Çarşamba Aslan burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ile birlikte hayatımızdaki bir konu netlik kazanabilir ve bu alanda önemli bir dönüşüm yaşayabiliriz. Özellikle burcu ya da yükseleni Aslan, Kova, Akrep ve Boğa olanlar bu tutulmadan daha fazla etkilenebilir ve bir aydınlanma yaşayabilirler."

Aynı zamanda tutulma günü iletişim gezegeni Merkür Kova burcunda ilerlemeye başlayacak, 18 Şubat’a kadar sürecek olan bu dönemde düşüncelerimizde özgürleşebilir ve gelecekle ilgili önemli kararlar alabiliriz. Teknoloji ile ilgili konularda daha meraklı olabilir ve bu alanda yeni ürünleri denemek isteyebiliriz.Çarşamba ve Perşembe günleri Ay Aslan’da ilerleyecek, enerjimiz artabilir ve sosyal ortamlarda arkadaşlarımızla keyifli zaman geçirebiliriz. Yüce gönüllü olup etrafımızdaki insanlara jestler yapabiliriz. Kendimizi cesur bir şekilde ortaya koyabilir, istediğimiz bir alanda dikkat çekebilir ve öne çıkabiliriz. Kendimizle daha fazla ilgilenebilir ve keyfimize bakıp dinlenmek isteyebiliriz. Keyfimize çok düşkün olabilir ve isteklerimizin yapılması için çevremize baskı uygulayabiliriz, aşırı bencilliğe karşı dikkatli olmamız gerekebilir. Ay Aslan'dayken altın sarısı enerjimizi ve çekiciliğimizi arttırabilir.Cuma ve cumartesi Ay Başak burcunda ilerleyecek, titiz ve detaycı olabilir, yarım kalan işlerimizi tamamlayabiliriz. İş odaklı olabilir ve çok fazla çalışabiliriz. Hayatımızın bir alanında düzenleme ve temizlik yapabiliriz. Her konuda çok detaycı ve titiz olabiliriz.İş toplantıları için uygun günlerde olacağız, yeni anlaşmalar yapabiliriz. Sağlık kontrollerimizi yaptırmak için de uygun günlerdeyiz, detaylı araştırma yaptırabiliriz. Ay Başak burcundayken sarı ve yeşil renkleri enerjimizi arttırabilir.Bu hafta Pazar günü ise Ay Terazi burcunda ilerleyecek, hayatımızda ilişkiler çok önemli olabilir ve yeni düzenlemeler yapabiliriz. Ay Terazi burcundayken pembe ve yeşil renkleri pozitif enerjimizi arttırabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'deki doğa harikası Çırtan Şelalesi ilkbaharda bir başka güzel