2018-İSG (2. Dönem) sınav sonuçları açıklandı! Soru ve cevaplar yayımlandı

On binler aralık ayının 15'inde İSG (2. Dönem) sınavına girdiler. Her bir aday sonuçlara kilitlenmişti ki ÖSYM tam saat 10.00'da İSG sınav sonuçlarını açıkladı. Saat 14.00 itibarıyla da cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı. Aşağıdaki linke tıklayarak sınav sonucuna ulaşabilirsiniz.

10 Ocak 2019, Perşembe 10:40 Son Güncelleme:
A A
2018-İSG (2. Dönem) sınav sonuçları açıklandı! Soru ve cevaplar yayımlandı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavı 15 Aralık 2018'de gerçekleşti. yılda ikiz kez yapılan sonavın sonuncusunun üzerinden 36 gün geçti ve ÖSYM nihayet sonuçlar saat 10.00'da açıkladı. Kurum yaptığı duyuruda "15 Aralık 2018 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavının (2018-İSG-2. Dönem) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 10 Ocak 2019 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilirler." diye belirtti.

İSG SINAV SONUÇLARI

2018-İSG (2. Dönem) Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

15 Aralık 2018 tarihinde uygulanan 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavına (2018-İSG 2. Dönem) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 Ocak 2019 tarihinde saat 14.00'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tipi nedeniyle araçları kara saplandı! Böyle kurtarıldılar