2019 ev dekorasyon trendleri neler olacak?

2018'in bitimine doğru adım adım yaklaşırken yeni senenin moda akımları da kendini göstermeye başladı. Mimar Figen Erdağ Demirtaş 2019’da ev dekorasyonunda bizi bekleyen trendler hakkında bilgiler verdi.

20 Ekim 2018, Cumartesi 11:15
A A
Mat siyah:

Mat siyah:

Adaçayı yeşili 2019’un tek önemli renk tonu değil. Mat siyah da yavaş yavaş geliyor! Mat siyah bir kapı, bir aydınlatma ev dekorasyonunda yerini alacaklar arasında. 

Yılın rengi adaçayı yeşili:

Yılın rengi adaçayı yeşili:

Renk trendlerinin öncüsü Pantone, geçtiğimiz yıl bizi “greenery” adını verdiği bir yeşil tonu ile tanıştırmıştı zaten. Bu yıl da yeşilin hakimiyeti devam edecek. Adaçayı yeşili ve diğer yeşil tonları gerçek çiçeklerden yapma çiçeklere, vazolardan runnerlara ve yastıklara kadar hayatımıza girişi yapacağa benziyor.  

Mozaik duvarlar:

Mozaik duvarlar:

Seksenlere dönüş gibi algılayabileceğimiz mozaik duvarlar gelecek senenin en hoş trend ayrıntılarından. Üstelik mozaik sadece duvarlarda karşımıza çıkmayacak. Örneğin mozaik kaplı aydınlatmalar görebiliriz. 

Her yerde bitkiler:

Her yerde bitkiler:

2018’de olduğu gibi bu yılda bitkiler ve bitki desenli aksesuarlar evleri süsleyecek. Bitki formları evleri daha huzurlu, daha dinlendirici hale getirecek. 

Fonksiyonel, kompakt mobilyalar:

Fonksiyonel, kompakt mobilyalar:

Göçebelerden ilham alınarak tasırlanan, multifonksiyonel, kompakt mobilyalar hayatımıza girecek. Özellikle minimal tarzda yaşamak isteyenler, küçük evlerde oturanlar bu trendi sevecek.


Tamamlayıcı renkler:

Tamamlayıcı renkler:

Doğal ahşap, yeşili tamamlayan renkler elbette doğa renkleri olacak. Sıcak bej tonlarına hazırlıklı olabilirsiniz.  

Etnik desenler:

Etnik desenler:

2019 etnik desenlerin yılı olacak. Kırlentlerden yatak örtülerine, duvarınız için seçeceğiniz tablolardan yeni pasta tabağı takımınıza kadar her yerde etnik esintilerden faydalanabilirsiniz. 


Yumuşak geçişler, eğriler:

Yumuşak geçişler, eğriler:

Sert görünümlü mobilyalar, çizgiler, üçgenler yerini eğrilere, yuvarlaklara, daha yumuşak geçişlere bırakıyor. Sadece kanepe, sehpa gibi mobilyalarda değil, ayna, çerçeve gibi aksesuarlarda karşımıza çıkacaklar.  

Doğal ahşap:

Doğal ahşap:

Bembeyaz, parlak mutfaklar son birkaç yıldır baştacı ediliyordu. Ancak 2019’da bu trendin yerini doğal ahşap alacağa benziyor. Daha doğal bir görünüm arayışımız 2019’da her alana yansıyacak. Açık renkler, İskandinav esintileri 2019’a damgasını vuracak. 

Multitask aynalar:

Multitask aynalar:

Yeni yılda dişinizi fırçalarken aynanız “D Vitaminini içmeyi unuttun” derse şaşırmayın. Multitask aynalar yavaş yavaş hayatımıza giriş yapıyorlar. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ekim ayının balıkları ve muhteşem balık yemeği tarifleri