2019 İstihdam Seferberliği kapsamında destek ve teşvikler anlatıldı

2019 İstihdam Seferberliği kapsamında destek ve teşvikler anlatıldı

08 Nisan 2019, Pazartesi 10:58
A A
2019 İstihdam Seferberliği kapsamında destek ve teşvikler anlatıldı

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yalova İŞ-KUR Müdürü Erhan Dede ile Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Salih Aydın “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında üye ziyaretleri gerçekleştirdi.

Seferberlik kapsamında, istihdam maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücünün arttırılması noktasında sağlanan destek ve teşvikler, bu ziyaretlerde Yalova iş dünyasına anlatılıyor.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde, ekonomide, ticarette, üretim ve işsizlikle mücadelede yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla yeniden başlatılan istihdam seferberliğinin getirdiği destek ve teşvikler konusunda bilgiler verilirken işletme sahiplerinden sektörleri ile ilgili öneriler de dinlendi.

Bu kapsamda Evci Yapı Market Yetkilileri Nail ve Ertuğrul Evci, Yalova Group Yetkilisi Orbay Tuna, Akyol İnşaat Yetkilisi Adnan Akyol ve UBG İnşaat Yetkilisi İlhan Başkan ile görüşerek İstihdam Seferberliği 2019 teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Firmaların Yalova ve Türkiye ekonomisine önemli katma değer sağladığına dikkat çeken YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, “Devletimizin istihdam adına sağladığı bir dizi teşvikler var. Bunların her biri büyük fırsat. Sigorta primi ve maaş avantajı sağlayan birçok destekleme var. Bu teşviklerin her geçen gün büyüyen ve gelişen Yalova’nın kalkınmasına önemli katkı sunacağını dile getiriyoruz. Tüm üyelerimizin bu teşviklerden yararlanmasını önemle tavsiye ediyoruz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...