2019-MEB-EKYS sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sorgulama...

2019-MEB-EKYS sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sorgulama...

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) 21 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşti. Takvime göre sonuçların bugün açıklanacaktı. Nitekim öyle oldu ve ÖSYM saat 10.30'da sonuçları ilan etti. 2019-MEB-EKYS sonuçları için tıklayınız.

16 Mayıs 2019, Perşembe 10:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) sonuçları için günlerdir bekleyiş söz konusuydu. Takvim belliydi fakat sonuçların saat kaçta açıklanacağı belli değildi. Sınava giren adaylar "2019-MEB-EKYS sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusunu soruyordu ki ÖSYM biraz önce beklenen duyuruyu yaptı. 

2019-MEB-EKYS SONUÇLARI

ÖSYM'DEN 2019-MEB-EKYS DUYURUSU

21 Nisan 2019 tarihinde uygulanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 16 Mayıs 2019 tarihinde saat 10.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çavuşoğlu’ndan anlaşmaya sert tepki: Bizim için yok hükmünde