2019-MEB-EKYS soru ve cevapları yayınlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB-EKYS) geçen pazar gerçekleşti. Sınavda ter döken öğretmenler sınav sonrası soru ve cevaplara konsantre olurken bugün ÖSYM soru ve cevapları yayınlandı. Soru ve cevapları incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

24 Nisan 2019, Çarşamba 11:08
A A
2019-MEB-EKYS soru ve cevapları yayınlandı

21 Nisan Pazar günü on binlerce öğretmen Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı'na (2019-MEB-EKYS) girdi. Sınav sonrası sonuçlar hakkında bir fikir edinmek için soru ve cevapların yayınlanması gerekiyordu. ÖSYM 3. günde öğretmenlerin sabırszılıkla beklediği soru ve cevapları yayınlandı. 

MEB-EKYS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

"21 Nisan 2019 tarihinde uygulanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının (2019-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 24 Nisan 2019 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz."

EKYS SORULARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Sıradaki haber yükleniyor...