2019 model yeni Ford Focus görücüye çıktı

2019 model yeni Ford Focus görücüye çıktı

Ford, merakla beklenen 2019 model Focus otomobilini görücüye çıkarttı

11 Nisan 2018, Çarşamba 15:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yeni nesil Focus daha fazla teknoloji içeriği, yeni aktarma organları ve güvenlik teknolojisi ile sürücülerin beğenisine sunuldu. Ek olarak, yeni Focus, birçok gövde seçeneği ile sizi yansıtacak şekilde kişiselleştirilebilecek. 

4 kapılı sedan, 5 kapılı station wagon ve 5 kapılı hatchback seçenekleri bulunan otomobilin Focus sevdalılarının geri bildirimlerine göre tasarlandı

2019 Focus, selefiyle aynı ayak izine sahip olacak. İç tasarım da ise hem yolcular hem de bagaj için daha fazla alan sağlanıyor. Ford yeni modelinde konfigürasyon sayısını da azaltıyor. Daha önce 360 olan bu sayı artık sunulduğu pazara bağlı olarak 26’ya kadar indirilmiş. Böylece ortak parçaların daha iyi kullanımı sağlanırken motor, elektrik sistemi ve diğer bileşenlerin tedarik zincirinin düzene sokulması amaçlanmakta.Daha akıllı bir araç için Ford Co-Pilot360 isimli sürüş yardımcısı yazılımlarının bulunduğu arabada adaptif yol kontrolü özelliği mevcut. Hız tabelası tanımlama ve şerit ortalama gibi yenilikçi güvenlik donanımları da cabası.Üstelik aktif park asistanı da vites seçebilme fonksiyonuyla yenilenmiş. Bu sayede sürücüler gaz ve frene hiç dokunmadan boş buldukları yere arabalarını park edebiliyorlar.

Otomobilin 1.0 ve 1.5 litrelik benzinli turbo motorları, 1.5 ve 2.0 litre dizel motorları Avrupa’da satılacak. Aracın hibrit motorlu versiyonu ise gelecek yıl ekibe katılmış olacak. Elektrik motoru 1.0 EcoBoost motorla kombinlenecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Borsa günü yükselişle tamamladı