2019 Ramazan başlangıcı ne zaman? Miraç ve Berat Kandili ne zaman?

Bugün itibarıyla Recep ayının 9. günü... Recep ayı içerisinde Miraç Kandili, Şaban ayı içerisinde Berat Kandili idrak edilecek. Bu hayırlı günlerin ardından Ramazan ayı başlayacak. Peki, Müslümanların en değer verdiği günler ve aylar ne zaman?

16 Mart 2019, Cumartesi 11:18 Son Güncelleme:
A A
2019 Ramazan başlangıcı ne zaman? Miraç ve Berat Kandili ne zaman?

11 ayın sultanı Ramazan'a sayılı günler kaldı. Müslümanların çoğunluğu bu hayırlı ayda ibadetlerini yerine getirecekler. İftarda sofralar dolacak, aileler hepbirlikte oruçlarını açıp dua edecekler. Yalnız ilk sahura ne zaman kalkılacağı konusunda tereddüt eden vatandaşlar "Ramazan ne zaman?" diye aratmaya başladılar.

RAMAZAN NE ZAMAN?

Ramazan ayının ilk günü 6 Mayıs Cuma gününe denk geliyor. Vatandaşlar 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece ilk sahurlarını yapacaklar. 31 Mayıs'ta ise Kadir Gecesi idrak edilecek. 3 Haziran günü Ramazan arefesi... Razaman Bayramı'nın ilk günü 4 Haziran Salı, 2. günü 5 Haziran Çarşamba ve 3. günü 6 Haziran Perşembe günü kutlanacak. 

MİRAÇ VE BERAT KANDİLİ NE ZAMAN?

Mirac Kandili her yıl Recep ayının 26. gününe denk geliyor. Miladi takvime göre 2019 yılında Miraç Kandili 2 Nisan Salı günü idrak edilecek. Berat Kandili ise 19 Nisan günü idarek edilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 terörist daha teslim oldu