2019 yılında Galatasaray uçağında yaşanan kriz!

Galatasaray'da Fatih Terim ile yönetim arasında uzun süredir süren soğuk savaşa dair yeni bir detay ortaya çıktı. Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır'ın yazdığı uçak krizi 2019 yılında Şampiyonlar Ligi'nde Madrid deplasmanına giderken yaşandı. İşte o kriz...

27 Nisan 2021, Salı 10:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, Galatasaray'da Fatih Terim ile yönetim arasındaki anlaşmazlığa dair bir detayı ortaya çıkardı. Bayındır'ın yazısında bahsettiği o kısım şöyle:

Fatih Terim’e itibar suikastı yapma girişimi ne zaman başladı? Benim edindiğim bilgiler, 5 Kasım 2019 tarihini işaret ediyor. Yani Şampiyonlar Ligi maçı için Madrid’e gidildiği gün... Yaşananları mealen anlatayım, eksiğim de, fazlam da olabilir ama yalan olmadığı çok net...

Dört saatten uzun ve yorucu bir yolculuk yapacaklarını ve bunun oyuncuları üzerindeki olumsuz etkisini çok iyi bilen Terim, uçağa bineceklerin listesini ve oturma düzenini ister. Liste bir hayli kabarıktır. “1A” başkan Mustafa Cengiz’e, “1C” de Albayrak’a ayrılmıştır. 2A ve 2C ise kendisi ve Fulya Terim için belirlenmiştir. 

Ayrıca “business class”taki diğer koltuklar, yöneticiler ve onların yakınlarıyla doldurulmuştur. Oyunculara ise arka bölümde yer ayrılmıştır.

Terim hemen değişiklik yapar. Ön taraftaki geniş alan, uzun yolculuğu dikkate alarak oyuncularına ayırır, eşi Fulya Hanım’la birlikte arkaya geçer. Tabi başkan ve yöneticileri de arka bölüme aldırır. Terim aynı uygulamayı Paris yolculuğu sırasında da yapar. Bu duruma, başkan ve yöneticiler çok bozulurlar, ipler de orada kopar.

Hazır uçak işlerinden bahsetmişken, bir de kontenjan konusu var. Terim’in en rahatsız olduğu yer burası işte... Aldığı tazminatı hayır kurumlarına bağışlayan birini, kontenjan bilet ile suçlamak sanırım en büyük akıl tutulmasıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray Kemerburgaz tesisine silahlı baskın yapıldı