2019 yılında hayatını kaybeden ünlüler

2019 yılının başından itibaren sanat camiasından birçok usta isim hayatını kaybetti. İşte 2019 yılında hayatını kaybeden ünlü isimler…

31 Aralık 2019, Salı 09:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yıldız Kenter

Yıldız Kenter

Usta Tiyatrocu Yıldız Kenter, 17 Kadım saat 19.00 sıralarında tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde 91 yaşında hayatını kaybetti. Kenter, akciğer rahatsızlığı sebebiyle yoğun bakıma alınmıştı.


Ayşen Gruda

Ayşen Gruda

Ayşen Gruda, 23 Ocak'ta kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Usta sanatçı, ünlü isimlerin de katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Ayşen Gruda POSTA'ya verdiği son röportajında ''Bu halk beni nasıl gömeceğini bilir'' demişti. 

Eşref Kolçak

Eşref Kolçak

Türk sinemasının emektar oyuncusu Eşref Kolçak, 92 yaşında 26 Mayıs 2019'da hayatını kaybetti. 

Zafer Çika

Zafer Çika

İzmir'in Narlıdere ilçesinde ünlü sanatçı Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika’nın da içerisinde bulunduğu Pick-Up aracı, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı.Kazanın ardından Zafer Çika hayatını kaybetti.

 Tarık Ünlüoğlu

Tarık Ünlüoğlu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal Bey, Kurtlar Vadisi’nde Testere Necmi karakterini canlandıran 61 yaşındaki usta oyuncu, akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede 1 Ekim'de hayata veda etti. 

Gülriz Sururi

Gülriz Sururi

Tiyatrocu Gülriz Sururi (90) 31 Aralık 2018'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti, 1 Ocak 2019 günü ise sessiz sedasız toprağa verildi.Gülriz Sururi'nin manevi kızı Zeynep Miraç Özkartal, "Sessiz bir defin istediği için vasiyetini yerine getirdik. Kendisi definden sonra duyurulmasını istedi. Bir süredir sindirim sisteminden rahatsızdı. Dün kaybettik. Bugün de defnettik. Vasiyeti gereği başka bilgi paylaşamıyoruz" dedi.

Gülriz Sururi, geçen aylarda POSTA Gazetesi'nden Oya Çınar'a verdiği röportajda ''Cenaze töreni istemiyorum. Çünkü ben 'cami avlusu kokteyl partisi' istemiyorum. Bizim insanımızın tören kültürü yok. Ne yapıyorlar? 'Ay saçın ne güzel olmuş.' Yok efendim, ''Üstündekini nereden aldın?' Böyle şeyler olacağına tören yapılmasın.'' demişti.


Gülriz Sururi'nin 2017'de hayatını kaybeden eşi Engin Cezzar'ın da vasiyeti üzerine cenaze töreni düzenlenmemişti.

Ozan Arif

Ozan Arif

Uzun süredir gırtlak kanseri tedavisi gören Ozan Arif 13 Şubat'ta hayatını kaybetti.

Erdoğan Sıcak

Erdoğan Sıcak

Bir süredir KOAH ile mücadele eden 79 yaşındaki usta sanatçı Erdoğan Sıcak 12 Şubat'ta hayatını kaybetti.

Yalçın Menteş

Yalçın Menteş

Şeker hastalığı nedeniyle 2013 yılında sağ bacağını kaybeden Yalçın Menteş, geçen haftalarda rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldı ve 12 gün hastanede kaldı. Oyuncu, 12 gündür tedavi gördüğü hastanede 7 Şubat akşamı hayatını kaybetti.

Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld

Chanel ve Fendi moda evlerinin sanat direktörü Karl Lagerfeld, 18 Şubat'ta Paris’te 85 yaşında kanserden hayatını kaybetti.

Süleyman Turan

Süleyman Turan

Usta oyuncu Süleyman Turan, 11 Eylül'de evinde ölü olarak bulundu. Daha sonra sanatçının kalp krizi geçirerek vefat ettiği ortaya çıktı. 

Dilber Ay

Dilber Ay

63 yaşındaki Dilber Ay nisan ayında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Dilber Ay'ın mirası çocuklarını birbirine düşürdü. Sanatçının küçük kızı, annesinin mezarını açtırmak için harekete geçti.

Ümit Yesin

Ümit Yesin

65 yaşındaki usta oyuncu Ümit Yesin mart ayında kalp krizi geçirerek hayata veda etti. Ümit Yesin'in ölmeden önceki son paylaşımı Ayşen Gruda ile ilgiliydi.


"Seninle birlikte nice yollar yaptık ama bu kez sonsuzluğa gidiyorsun.. Yüreğim acıyor... Hoşçakal arkadaşım, hoşçakal Ayşenim..."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2019 yılının polemikleri