2019 yılının polemikleri

2020'ye girmeden 2019'da en çok hangi polemik haberleri okunmuş bir göz atalım. Ama göz atmadan önce sizi uyaralım; Demet Akalın listede karşınıza 2-3 kere çıkabilir :)

31 Aralık 2019, Salı 08:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Demet Akalın ve Berkay-Özlem Ada Şahin

Demet Akalın ve Berkay-Özlem Ada Şahin

Aralarından su sızmayan, yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen Berkay ve Demet Akalın ikilisinin arası bu sefer çok fena bozuldu. Daha önce de ufak kırgınlıklar yaşayan ama daha sonra barışan ikili bu defa pek barışacak gibi görünmüyor. Nedeni ise saat polemiği. Demet Akalın, Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin'e ikinci doğum hediyesi olarak saat almıştı. Popçunun aldığı saat çok pahalı bir saatti.


İddiaya göre çift bu saati geri verip parasını almaya çalıştı. Hal böyle olunca da saatçide çalışanlar Demet Akalın'a haber verdi. Bunu duyan Demet Akalın çılgına döndü ve ipleri kopardı. Her ne kadar Berkay iddiaları yalanlasa da Demet Akalın inanmadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Özlem Ada Şahin için de Berkay'a 'Sen önce karını sustur' dedi. İkili arasındaki gerginlik devam ediyor.

 Acun Ilıcalı ve Zuhal Topal

Acun Ilıcalı ve Zuhal Topal

Son günlerin en çok konuşulan iki ismi Zuhal Topal ve Acun Ilıcalı. Onların arasındaki polemiğin nedeni ise 'Yemekteyiz' programı. Acun Ilıcalı Fox Tv'de yayınlanan programın tv8'deki programın aynısı olduğunu ve kendisinin bu programın tüm haklarını satın aldığını belirterek kanala dava açtı. Kanal ve Zuhal Topal olaya itiraz etti 'Hayır, bizdekinde kaynanalar da var' dedi. Acun Ilıcalı da bunun üzerine 'O zaman O Ses Kaynanalar da yapın' dedi. İkili arasındaki polemik ve dava sürüyor.


Hande Yener ve Pop dünyası

Hande Yener ve Pop dünyası

Hande Yener’in “Rap, pop müziği öldürdü” açıklamasına Aleyna Tilki’den “Rap popu öldürmedi. Popçular şarkı yapmadı” yanıtı geldi. Bu iki açıklama müzik dünyasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.


Pop müziğin ünlü isimleri “Pop müzik öldü mü?” sorusuna yanıt verdi. Edis, Aşkın Nur Yengi ve Ajda Pekkan pop müziğin bitmediğini söyledi. Erol Evgin, Gülşen ve Ferhat Göçer gibi isimler de bunun geçici bir döngü olduğunu belirtti.

Murat Dalkılıç ve Michael Kuyucu

Murat Dalkılıç ve Michael Kuyucu

Michael Kuyucu, Twitter hesabından Murat Dalkılıç'ı etiketleyerek Alpay'ın şarkı söylediği videoyu şu sözlerle paylaştı:


Değerli Murat Dalkılıç‘a ödev:


Bu yorumu yapabilecek bir performans duymak istiyoruz yeni albümünde, gerçek müzik eleştirmenlerinden korkma, onlardan öğrenecek çok şeyin var. Bak bu ağabeyin ALPAY , şarkının adı “Gözlerin”. 50 yıldır sahnede darısı başına inşallah...


Ödev 2:


Değerli Murat Dalkılıç‘a:


Gerçek bir yorumcu nasıl şarkı söyler? Katıldığın programlarda hep geyik yaptığınız için belki konuşulmamıştır. Çok tizlere çıkıyorsun, gereksiz itici oluyor . Bak Alpay Gitme şarkısında nasılda konuşturuyor yorumunu, bu şarkıyı öğren bence...


Michael Kuyucu’nun bu tweetleri üzerine Twitter kullanıcılarından Murat Dalkılıç’a destek geldi. Bir Twitter kullanıcısından ‘Sen çok konuşmaya başladın’ eleştirisi alan Michael Kuyucu, ‘Bir sonrakinde sana ve patronun Murat Dalkılıç’a soracağım. Çakma star trolleri…’ cevabını verdi.


Murat Dalkılıç ise bu sözler üzerine, Michael Kuyucu’ya Twitter üzerinden yanıt verdi. Popçu, ‘Bana bak! Sen iyice terbiyesizliğinin sınırını aştın. Birilerine dil uzatmayı bu kadar rahat yapabiliyorsan, sana uzatan dillere de tahammül et! Senden 20 yaş küçük insanlara böyle mi örnek oluyorsun?’ dedi.


Hatice ve Muammer Ketenci

Hatice ve Muammer Ketenci

Hatice, geçen aylarda podyuma çıktığı bir defilede kalçasını göstererek olay yaratmıştı. Ünlü şarkıcı ile onu podyuma çıkaran modacı Muammer Ketenci arasında günlerce süren polemik yaşanmıştı.


Modacı Muammer Ketenci, transparan kıyafetiyle podyumda manken olarak yürüyen ve kalçasını açarak geceye damga vuran Hatice hakkında, "Kıyafeti açmak istediğini söyledi, 'Seni öldürürüm, sakın' dedim. Hatice'ye asla izin vermedim, resmen kullanıldım. Yazıklar olsun. Hatice'nin yaptığı üçkağıtçılık. Bir daha asla defileye çıkarmam" demişti.

Demet Akalın ve Emre Kaya

Demet Akalın ve Emre Kaya

Emre Kaya'nın “Artık Demet’e şarkı vermem çünkü kalbimi kırdı. Yola yeni çıktığım dönemlerde besteciliğime hakaret etti” sözleri üzerine Demet Akalın şöyle cevap vermişti:


"Ay senden şarkı falan isteyen yok. 'Anma adımı' dedikçe her gün ağzındayım yeter be! Sana vereceğim manşeti susana veririm!"


Demet Akalın'ın cevabının ardından Emre Kaya da Twitter hesabından Demet Akalın'a "Sen bana ne manşet vereceksin ya benim sana ihtiyacım mı var senin hakkında soru soruyorlar bende cevaplamak zorunda kalıyorum nefret ederek" şeklinde cevap vemişti. 

 Demet Akalın ve Eser Yenenler

Demet Akalın ve Eser Yenenler

İlk olarak geçen yıl mayıs ayında Demet Akalın, Murat Boz ve ihanet gecesi haberlerinde adı geçen Eser Yenenler’e sosyal medya hesabı üzerinden yüklenmiş ve yaşananlarla ilgili olarak Eser Yenenler’i suçlamıştı.


Demet Akalın, sosyal medya hesabından 3 Adam'a bu tweetle göndermede bulunmuştu:


 "Ayy şu 3 Adam'ı Popstar ortak kulisimizde ismimi parçalamadan önce de sevmiyordum. Yüzlerine de söylüyorum sevmiyorum, sevemedim. Çok da umurlarında.


Eser Yenenler Demet Akalın’ın bu açıklamalarının ardından bahsi geçen olayların yaşanmadığını söylemiş ve konuyu kapatmak istemişti. Ancak bu olayın üzerinden aylar geçtikten sonra Eser Yenenler'in, POSTA'dan Selin Keleş'e verdiği röportajda söyledikleri Demet Akalın’ın yeni bir paylaşımda bulunmasına yol açtı:


 “Sevgili Eser Yenenler! Sen beni hiç tanımadan aldığım ödül törenlerinde makara yaptın benle! Kulisimi söktüğünüzü kendi yapım ekibin söyledi. Yine de takılma sen bana… Nefret güzel bir şey değil selamlar…” 


Hakan Hatipoğlu ve Fazıl Say

Hakan Hatipoğlu ve Fazıl Say

Takipçi sayısının 609 binden 607 bine düştüğünü söyleyen Fazıl Say, Instagram sayfasında şu mesajı yayınlamıştı:


"Sosyal medyaya girdiğimiz 2006 yılından bu yana ilk kez takipçi sayımın azaldığını gördüm. Sebebi; Son 7-8 gün içinde resim sanatının 150 başyapıtını sayfamda paylaşmış olmam. Başka bir sebep şu anda yok, bilmediğim bir konu varsa haberdar edin.Yani bir şeyi "fazla" yapmış olduğum için. Fazla olan ise bir sanatçının sayfasında sanat eserleri, tuhaf mı bu?" diye sordu.


Fazıl Say'ın bu mesajının altına 'Var mısın yok musun' yarışması ile ünlenip, Survivor ile şöhretini pekiştiren Hakan Hatipoğlu "Bende de kandil veya bayram tebriği yazınca oluyor aynısı... Şaka gibi" notunu düştü. Fazıl Say ise Hakan'a "Siz ne işle uğraşıyorsunuz?" diye sordu.


Sosyal medyada olay olan yazışmanın ardından Hakan Hatipoğlu, 2. Sayfa programına yazılı bir açıklama gönderdi: 


"İlk olarak bu cümle ile sosyal medyada bende insanların din siyaset spor gibi konularda ne kadar kolay linç edildiğini ve bunun ne kadar yanlış olduğunu tıpkı Fazıl Bey gibi belirtmek istedim buna açıklık getireyim.Fazıl Bey'in bu soruyu normal sorduğunu düşünsem, (ki düşünmüyorum) o zaman beni 2 yıldır takip eden biri neden bunu soruyor ki derim. En azından 2 yılda hakkımda bir bilgi sahibi olmuştur. Maksadı bana laf atmak ya da iğnelemek ise, bir reality show'a katıldık diye, okuduğumuz okullar, iş hayatımız, sonrasında televizyonda yaptığımız onlarca iş ( her şey Survivor değil) böyle bir anda bir cümle ile hafife alınmasın"


Fazıl Say, Hakan Hatioplu'nun sözlerine kayıtsız kalmadı. Hatipoğlu'na 'ajitasyon yapma' dedi.

Seda Sayan ve Zuhal Topal

Seda Sayan ve Zuhal Topal

Zuhal Topal’la İzdivaç programına geçen yıl katılan damat adayı Zekeriya Atak,dans eden gelin adayına ve sunucu Zuhal Topal’a “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız” diyerek canlı yayını terk etmişti. 


Zekeriya Atak daha sonra yaptığı açıklamada, “O programda olay çıkarmam için Seda Sayan’ın sevgilisi Erkan Çelik bana 4 bin 350 TL ödedi” demişti. Seda Sayan ise bu iddiaya, “Zekeriya’yı bize karşı kim kışkırttıysa adalet önünde hesap verecek” yanıtını vermişti. Karşılıklı açılan davalar sonrası mahkemeden karar çıktı. Erkan Çelik’in, Zuhal Topal ve Korhan Saygıner’e iftira attığı, Zekeriya Atak’ı suç işlemeye azmettirdiği ispatlandı. 

Nez Demir ve Banu Parlak

Nez Demir ve Banu Parlak

Araları bozuk olan Nez Demir ile Banu Parlak, 'Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa' canlı yayınında karşı karşıya geldi.


Bir dönem yakın dostu olan Banu Parlak ile aralarını açık olduğunu söyleyen Nez Demir, eski dostundan 'bayan mikser' diye bahsedince ortalık karıştı.


"Görüşmüyoruz. Bayan mikser ortalığı karıştırmaya çalıştı" sözleri üzerine Banu Parlak, programa telefonla bağlandı.


İkili arasında gerilim tırmanırken, Banu Parlak, "Benim adımı ağzıma almasın. Hiçbir vasfı olmayan hanımefendi" dedi. Nez Demir ise Banu Parlak'ın, "Benimle düet yapmak istiyordu. Kabul etmediğim için bunları söylüyor" iddiasına, "Böyle bir yalan olamaz. 'Aman Aman' şarkısı çıkmadan bana dinletince 'Senin sesin ne kadar iğrençmiş kız' diye suratına söyledim. Seninle neden düet yapayım?" şeklinde yanıt verdi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alessandra Ambrosio kendini podyumda sandı