2019'un en yüksek maaşlı 10 mesleği

İş alanlarındaki kazanç miktarları hemen her yıl değişiyor. Peki bu sene en çok kazancı elde edenler hangi meslek dalındaydı? Glassdoor'un yaptığı araştırmaya göre listenin ilk 10 sırası şöyle:

19 Eylül 2019, Perşembe 17:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
10- Yazılım geliştirme yöneticisi

10- Yazılım geliştirme yöneticisi

Yazılım alanında çalışan kişiler genellikle belirli bir meziyete sahip olmak zorunda. Yazılım ekibinin yöneticileri ise hem yazılım hem de yöneticilik vasfına sahip olmakla yükümlü.

9- Şirket denetleyicileri

9- Şirket denetleyicileri

Özellikle büyük şirketlerin birçok gelir-gider kalemi, yüksek önem seviyesine sahip idari işleri oluyor. Bu işleri denetleyen kurum ve kişiler ise genellikle şirketlerin kanunlara ve kurallara uyup uymadığını kontrol ediyor. Bu nedenle şirketler için işinin ehli bir denetleyiciye büyük para vermek, kurala uymayıp devletten daha büyük ceza almaktan daha makul.

8- Uygulama geliştirme yöneticisi

8- Uygulama geliştirme yöneticisi

Mobil ve masaüstü uygulamalar artık hayatın her anında aktif olarak kullanılıyor. Birçok alanda çeşitli uygulamalar, insanların hayatını kolaylaştırıyor. Masaüstü ve mobil uygulamaları üreten ekiplerin yöneticileri de bu yıl en çok kazananlar arasındaydı.

7- Yazılım mühendisi yöneticisi

7- Yazılım mühendisi yöneticisi

Bilgisayar ve teknoloji çağının kilit noktası yazılım. Yazılım alanında iyi olan bir çalışanın geliri de dolgun oluyor. Yazılım mühendisi ekibinde yönetici pozisyonunda bulunanlar 2019 yılında çok kazananlardan oldu.

6- Kurumsal danışman

6- Kurumsal danışman

Şirketler büyük işler genellikle dışarıdan danışmanlık hizmeti alır. İşinin ehli olan ve serbest çalışmayı tercih eden tecrübeli isimler, kurumsal danışmanlık hizmeti verir.

5- Girişim danışmanı

5- Girişim danışmanı

Bir iş dalında girişim yapmak isteyen fakat gerek iş dünyasında gerek yatırım yapacağı iş kolunda tecrübesiz ya da kararsız olan kişiler danışmanlık hizmeti alır. Girişim danışmanlığı hizmeti veren kişi veya kurumlar, 2019 yılında en çok kazananlardandı.

4- Eczacılar

4- Eczacılar

Eczacılık eskisi kadar popüler olmamasına rağmen uzman eczacılar hala gelir düzeyini üstte tutarak bu listede kendine yer buldu.

3- Diş hekimleri

3- Diş hekimleri

Diş hekimliği 2019 yılında en çok kazanan meslek dallarında üçüncü sıradaydı.

2- Avukatlar

2- Avukatlar

Avukatlar en çok kazananlar arasında ikinci sırada.

1- Doktorlar

1- Doktorlar

2019 yılında en çok kazananlar ise doktorlar oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ve geri sayım başladı! Çanakkale Köprüsü’nde tarihi anlar…