2020 cafe restoran trendleri

Dekorasyon trendleri her yılın modasına göre şekil almaktadır. 2020 yılının cafe restoran trendini merak ediyor ve fikir almak istiyorsanız "2020 cafe restoran trendleri" haberimize bir göz atın.

30 Ocak 2020, Perşembe 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Cafe restoran projelerinde 2020 trendleri

Cafe restoran projelerinde 2020 trendleri

Sürdürülebilir ve çevreye duyarlı tasarımlarla yeni yaşam senaryoları yaratan tasarımcılar; kendinizi evinizde gibi rahat ettirecek mekânlara yeşil ışık yakıyor. 2020’nin de trendi olan yeşil renkle bu etkiyi biraz daha arttıran Şerif Soğukbulak ve ekibi, Ortadoğu’da farklı tasarım ve projelerle çalışmalarını sürdürüyor.

Tasarımlarda uyum oldukça önemli

Tasarımlarda uyum oldukça önemli

Kuveyt’te hayata geçirilen cafe restoran projesi hakkında ‘’Tüm ekip ve malzemeleri Türkiye’den götürüyoruz. Her şeyiyle milli ve yerli bir proje yapıyoruz” şeklinde konuşan Soğukbulak, özel el işi ve formlarla hazırlanan projede; doku, renk ve malzeme kombinasyonunun oldukça önemli bir etmen olduğunun altını çizdi.


Eklektik tasarım ön planda yer alıyor

Eklektik tasarım ön planda yer alıyor

Kuveyt’te yapılan cafe restoranlar, elektik bir tasarım uygulanarak hayata geçirilmiştir. Yüksek tavan, yer yer endüstriyel tasarım hâkimiyetinde borularla kaplanırken; yer yer de özel tasarım malzemeyle farklı bir forma kavuşturulmuştur. Yerlerde ise; ahşap parke ve desenli karolar kullanılmıştır. Projenin duvarında kullanılan taş tuğla ve fayansların yanı sıra; mermer sütunlar ve kapı girişlerinde yer alan oval formlar, zemin döşemesi ile tamamlanmıştır.


Mekânlarda ışık ön planda olmalı

Mekânlarda ışık ön planda olmalı

Birçok insan gittikleri yerlerde; ışıklandırmanın yoğun ve rahatsız etmeyecek düzeyde olmasını tercih ediyor. Yüksek pencereler günışığını mekâna taşırken, birbirinden çeşitli aydınlatma aparatları da mekânın içerisini daha iyi bir hale getirmektedir. Özel tasarım aydınlatma aparatları, ahşap sütunlarda da etkili. 


Açık renk ahşap tercih edilmeli

Açık renk ahşap tercih edilmeli

Oturma alanında ise 2020’nin trendlerinden biri olan açık renk ahşap malzeme ve uyumlu bir parke kullanımı tercih edilmiştir. Mekânın bölümlendirilmesinde tercih edilen ahşap; köşeli, kıvrımlı ve yuvarlatılmış formlarla yer almaktadır. Ayna kullanımı ile mekan içerisinde ışık, her noktaya ulaşırken; sütunlar, dolap ve mobilyalarda ahşap formlar dikkat çekiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 8 adım da evi modern gösterme yöntemleri