2020 Milano Erkek Moda Haftası’ndaki tek Türk tasarımcı Serdar Uzuntaş oldu

Milano Moda Uomo olarak bilinen Milano Erkek Moda Haftası’nda Serdar Uzuntaş, 2020/2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nu gözler önüne serdi. Milano Moda Haftası’ndaki tek Türk isim olan Uzuntaş, 100 parçalık koleksiyonunda derinlemesine aristokrasi kavramını işliyor.

16 Ocak 2020, Perşembe 11:46 Son Güncelleme:
A A
2020 Milano Erkek Moda Haftası’ndaki tek Türk tasarımcı Serdar Uzuntaş oldu

Tasarımlarında günün her anında şık ve maskülen bir hava yaratabilme iddiasında olan Serdar Uzuntaş, Milano Erkek Moda Haftası için hazırladığı tasarımlarda şıklığı aristokrasi ile bağdaştırıyor. Milano’da gerçekleşen şov sürpriz olarak 3 farklı kadın tasarımı da yerini aldı. Uzuntaş’ın kadın tasarımları masülenliğe dayanan bir perspektif içeriyor. Serdar Uzuntaş, yeni nesil İngiliz aristokrasisinin günlük hayatından esinlenerek oluşturduğu koleksiyonda şıklık ve maskülen duruşu birbirinden ayrılmaz bütün haline getiriyor. Tasarımların spor ve rahat olmasına rağmen aynı zamanda ağırlık ve şıklık taşıyor olabilmesi bu esinlenmenin kaynağını oluşturuyor. 

Serdar Uzuntaş

Rahat ve şık

Gri, mor, beyaz ve siyah ana renk çeşitlendirmesini oluşturuyor. Bunlara petrol mavisi ve lacivert parçalar eşlik ediyor. Postürleri daha belirgin ve güzel gösteren kesimler ve rahat kalıplar ortak unsurlar olarak sayılabilir.

Özellikle detaylarda uygulanan elegan dokunuşlar, aristokrasiden gelen şıklığın ve rahatlığın simgeleri niteliğinde.

Çift taraflı montlar, parkalar ve kabanlar ile birlikte kullanılan spor ayaklabılar koleksiyonun bütünlüğünü sağlıyor. Kumaş seçimlerinde mikro kapiteli jarse , yün, ham denim kumaşlar nefes alan bir yapı ile su geçirmezliği bir arada sunuyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Selfie çekmek isteyen model uçurumdan düşerek hayatını kaybetti