2020 yılında yüzümüzü güldüren nadir anlar

2020 yılı hepimiz için unutulmaz ve zor bir yıl olsa da nadir anlarda yüzümüzü de güldürmedi değil. İşte ülkemizde bu yıl yüzümüzün güldüğü nadir anlar. İpek Alemdar // ipek.alemdar@posta.com.tr

18 Aralık 2020, Cuma 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi 26 Aralık 2019 tarihinde erişiminin engellenmesiyle ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine hükmetti. Mahkeme sulh ceza hâkimliğinden Vikipedi'nin yasağının kaldırılmasını istedi. Karar 15 Ocak 2020 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlandı.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin erişim engelinin kaldırılması talimatı ile Vikipedi, Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından 15 Ocak 2020 tarihinde fiilen erişime açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Karadeniz'de tarihinin en büyük doğalgaz keşfini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Sakarya Gaz Sahası'nda keşfedilen doğal gaz rezervinin 320 milyar metreküp olduğunu duyuran Erdoğan, "Yeni doğalgaz keşifleri kuvvetle muhtemel" dedi.

Erdoğan, "Hedef 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmak" diye konuştu.


Baykar firması tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen, 'Cezeri Uçan Araba' ilk kez, Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) sergiledi.


İstanbul'da 9 yıl sonra ilk defa Formula 1 yarışı yapıldı. Pandemi nedeniyle seyircinin olmadığı ve 9 yıl sonra yapılan ilk yarışta damalı bayrağı ilk gören Mercedes takımının İngiliz pilotu Lewis Hamilton oldu.

30 Ekim tarihinde merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,9 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan binalardaki arama kurtarma çalışmaları yapıldı.65'nci saatte enkaz altından mucizevi bir şekilde yaralı olarak kurtulan 3 yaşındaki Elif Perinçek'in, üzerine düşen sandalye sayesinde hayata tutunduğu ortaya çıktı.

3 yaşındaki Ayda Gezgin, depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra sağ olarak çıkartıldı.

Kızı ile birlikte enkaz altında kalan anne Fidan Gezgin ise kurtarılamadı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020’de Türkiye gündemine damga vuran önemli olaylar