2020'de çok konuşulan Türk oyuncular

Virüstü, karantinaydı, şuydu buydu derken bir baktık koca bir yıl geçmiş. Peki bu geçen bir yıl içinde en çok hangi ünlüleri konuştuk, hadi beraber bakalım! Elif Bayram/ elif.bayram@posta.com.tr

29 Aralık 2020, Salı 15:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Melis Sezen

Melis Sezen

2020'de corona dışında hepimizin ortak olduğu diğer konu şu sanırım: o da dizilerin içine düşmek! Ne yapalım hayat durdu, biz de başkalarının hayatını konu alan dizileri izledik. E izleyince de bol bol onlardan konuştuk. 2020'ye damga vuran dizilerden birinin başrolüyle başlayalım listemize: Melis Sezen. Sadakatsiz dizisinde Cansu Dere, Caner Cindoruk ile birlikte başrolde. Oynadığı 'Derin' karakteriyle epey bir dikkat çekti ve konuşuldu.

Cansu Dere

Cansu Dere

Sadakatsiz dizisinin diğer bir başrolü de Cansu Dere. O ihanete uğrayan 'Asya' karakterini canlandırıyor. Ama yer yer öyle hamleler yapıyor ki izleyici şaşıp kalıyor. Dolayısıyla o da oyunculuğuyla, güzelliğiyle, yıllardır koruduğu formuyla hep gündemimizde ve konuştuğumuz isimler arasında.

Merve Dizdar

Merve Dizdar

2020'nin diğer bir çok izlenen dizisi ise Masumlar Apartmanı oldu. Dizide 'Gülben' karakterini canlandıran Merve Dizdar bu sene oldukça ön plana çıktı. En çok konuşulan isimler arasına girdi. Özel hayatına kadar her şey merak edildi ve en çok konuşulan diğer bir konu da buydu. Kendisi Çok Güzel Hareketler 2'de 'Açın Kapı'yı skeciyle meşhur Gürhan Altundaşar ile evli.

Binnur Kaya

Binnur Kaya

Çok izlenen diziler demişken Kırmızı Oda ve onun baş karakterini canlandıran Binnur Kaya'dan bahsetmemek olmaz. Onu daha önce hep komedi dizilerinde ya da hareketli rollerde görmüştük. Şimdi ise bir psikiyatristi, sakin ve anlayışlı bir karakteri canlandırıyor. Bu konuda da gayet başarılı olduğunu gösteren Binnur Kaya canlandırdığı karakterle adeta bütünleşiyor.

Melisa Sözen

Melisa Sözen

'Kırmızı Oda' dedik, 'Binnur Kaya' dedik e tabii 'Melisa Sözen' de diyeceğiz. Melisa Sözen dizi de 'Alya' karakterine hayat verdi. Hatta Alya karakterinin İstanbullu Gelin dizisindeki Süreyya'nın kızı olduğu ortaya çıktı. Böylece Melisa Sözen hem muhteşem oyunculuğuyla hem de Alya karakterinin ilgi çekici hayat hikayesiyle çok konuşulanlar arasında yerini aldı.

Tülin Özen

Tülin Özen

Kırmızı Oda'nın diğer bir psikiyatristi de Tülin Özen. O da 'Doktor Piraye' olarak karşımıza çıktı. Daha sonra bir de baktık ki Bir Başkadır dizisinde de psikiyatrist ve orada da 'Doktor Gülbin' olarak karşımıza çıktı. Ne diyebiliriz ki bu rol ona çok yakıştı!


Alican Yücesoy

Alican Yücesoy

Bir Başkadır dizisinde rol alan diğer bir isim ise Alican Yücesoy'du. O da dizide canlandırdığı 'Sinan' karakteri ve 'Eee bu gece kalacak mısın?' repliğiyle bu yılın epey bir konuşulan oyuncularından oldu.

Öykü Karayel

Öykü Karayel

Bir Başkadır dizisinin başrolü 'Meryem'i canlandıran Öykü Karayel adeta gönüllerimize taht kurdu. Neden mi? Çünkü onu daha önce hiç görmediğimiz bir tarzda ve rolde gördük. Bunun altından da gayet başarılı bir şekilde kalkmış. Role aşırı derecede yakışmış, başkası oynamış olsa belki bu kadar sevemezdik. Son olarak size bir replik bırakıyorum:

'Abla buradan 24 geçiyor mu acaba?'

Uraz Kaygılaroğlu

Uraz Kaygılaroğlu

Sefirin Kızı dizisinde Gediz karakterine hayat veren oyuncu Uraz Kaygılaroğlu bu sene neredeyse dizinin yayınladığı her gün Twitter'da TT oldu.

Can Yaman

Can Yaman

2019'un sonunda kırdığı potlarla ve yaptığı gereksiz açıklamalarla 2020 yılının da en çok konuşulanları arasında yer aldı. Şimdi ise İtalya'da hem bir reklam filminde hem de 10 bölümlük bir dizide rol alacağı için konuşuluyor.

Engin Akyürek

Engin Akyürek

Ne yapsa nereye gitse çok konuşulan bir isim var ki oda Engin Akyürek. Yabancı hayranları olsun Türk hayranları olsun bir türlü peşini bırakmıyor ve o da bu sene boyunca bol bol Twitter'da TT olan ünlü isimlerden oluyor.

Demet Özdemir

Demet Özdemir

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde 'Zeynep' karakterine hayat veren oyuncu Demet Özdemir 2019 yılının da en çok konuşulan isimleri arasındaydı. 2020'de de öyle. Aşk hayatından tutun giydiği kıyafetin markasına ve fiyatına kadar her daim konuşuluyor.

Eda Ece

Eda Ece

Yasak Elma'nın Yıldız'ı Eda Ece seyirci tarafından çok seviliyor. Her bölümden replikleriyle gündeme geliyor ve sürekli capsleri yapılıyor.

Bonus: Hande Erçel ve Kerem Bürsin

Bonus: Hande Erçel ve Kerem Bürsin

İkisini birlikte yazdım çünkü birlikte 'Sen Çal Kapımı' adlı dizide rol almaya başladıklarından beri 2020'nin her bir gününde bir şekilde konuşuldular. 'Aşk mı yaşıyorlar?', 'aileler mi tanıştı?', 'Instagram'da canlı yayın mı yapıyorlar?' Sürekli ama sürekli bu ikili için bir şeyler yazdık ve konuştuk. E haliyle bonus olmayı hak ettiler :)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kemal Doğulu, Seray Sever'in makyajsız halini paylaştı