2020'de gidemesek de bakarken içimizin eridiği 11 lokasyon

Corona virüs pandemisinin bütün hayatımızı alt üst ettiği bir gerçek. Bu durum elbette en çok seyahat planlarımıza yansıdı. Evlerimize kapandık ve bu süreçte gitmeyi planladığımız yerlerin sadece Google'da fotoğraflarına bakabildik. Eee bunu yaparken seyahat listemize de lokasyon ekledikçe ekledik. Şimdi hepimizin "Karantina bitsin şuraya gideceğim" dediği birçok destinasyon var. İşte 2020'de gidemesek de içimizi eriten lokasyonlar. / Mine Bozkurt

07 Aralık 2020, Pazartesi 14:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Aoshima/ Japonya

1- Aoshima/ Japonya

Japonya'daki küçük bir ada olan Aoshima'da insandan çok kedi yaşıyor. Bu nedenle adanın adı "Kedi adası" olarak da geçiyor. Adayı merak edenler her gün feribotlarla ulaşım sağlayabiliyor. Kendinizi "tam bir kedi insanı" olarak tanımlıyorsanız, bu denizaşırı adayı seyahat listenize eklemenizde fayda var.

2- Machu Picchu/ Peru

2- Machu Picchu/ Peru

Evde otururken UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne göz atmadık demeyin sakın! Peru'daki And Dağları'nın zirvesinde yer alan ve bugünlere çok iyi korunarak gelmiş olan İnka şehri Machu Picchu'nun hayalini kurmayan az kişi vardır. Machu Picchu en çok turist çeken tarihi mekanlardan biri. Kabul edelim biraz fazla uzak bir yer. Ama gitmek istedikten sonra sizi corona virüsten başka kim tutabilir ki? O halde pandemi sonrası listenize Machu Picchu'yu eklemenin vakti geldi.

3- Hollanda/ Amsterdam

3- Hollanda/ Amsterdam

Amsterdam her zaman Avrupa'nın en ilgi çekici yerlerinden biri oldu. Şehrin ortasında romantik bir kanal turu ve sonrasında kültür gezisi ile üzerimizdeki pandemi sonrası stresi bertaraf etmek mümkün.

4- Balkanlar

4- Balkanlar

Şimdi bir Balkan turu iyi gitmez miydi? Vizesiz yurt dışı seyahatinin en iyi yöntemi tabii ki de bir Balkan turu. 2020'de her ne kadar gitme imkanımız olmadıysa da hem doğal güzellikleri hem de tarihi mirasları "pandemi sonrası gidilecek yerler" listenize Balkanlar'ı da eklemeniz için bir neden.

5- Dubai/ Birleşik Arap Emirlikleri

5- Dubai/ Birleşik Arap Emirlikleri

Arap Yarımadası'nın en lüks şehirlerinden biri olan Dubai, en iyi seyahat destinasyonlarından biri. Şehir hayatını ve lüksü seven kişiler, tatil tercihlerini genellikle Dubai'den yana kullanıyor. Ufak bir tavsiye; Dubai genellikle yazın daha çekici bir şehir oluyor. Bu nedenle yaz tatiliniz için ideal.

6- Phuket/ Tayland

6- Phuket/ Tayland

Tayland son yıllarda Türk insanının en çok tercih ettiği seyahat rotalarından biri haline geldi. Özellikle balayı çiftlerinin uğrak mekanı olan Phuket, tertemiz sahilleri ve gece hayatıyla da turist çekiyor.

7- Venedik/ İtalya

7- Venedik/ İtalya

İtalya COVID-19'dan en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor. En sevilen seyahat rotalarından biri olan Venedik'e gidemesek de şimdilik uzaktan seyrediyoruz. Kim bilir belki de pandemi bitince bizi daha güzel bir Venedik bekliyordur. Şimdilik listemize eklemeye değer bir destinasyon.

8- Van Gölü Havzası

8- Van Gölü Havzası

Şimdi biraz yakınlaşıp Türkiye'deki rotalarımıza bakalım.

Pandemi sonrasında en büyük ihtiyacımız doğaya kaçmak aslında. Tüm doğal ve tarihi güzellikleriyle bu ihtiyacımızı karşılayacak en iyi yerlerden biri Van Gölü Havzası. Özellikle göçmen kuşların ziyaret zamanlarında başka bir güzelliğe bürünen Van Gölü, bir hafta sonu tatilinde bile gidip görebileceğiniz bir lokasyon.

9- Hobbit Evleri/ Sivas

9- Hobbit Evleri/ Sivas

Karantina döneminde bolca film izlediğimiz bir gerçek. Bunlardan biri de Yüzüklerin Efendisi serisiydi. Serinin hayranlarının da Sivas'taki Hobbit Evleri'ne ilgisi büyüktü. Hobbit Evleri'nin ünü o kadar yayılmış ki yabancı turistlerin akınına uğramış. Elf kulaklarımız öyle duydu :)

10- Kapadokya / Nevşehir

10- Kapadokya / Nevşehir

Kapadokya'nın renk cümbüşüne aşık olmamak elde değil. Her köşesinde farklı bir medeniyetin izlerini taşıyan Kapadokya, otantik otelleri, balon turları ve yer altı medeniyetleriyle görülmesi gereken yerler arasında.

11- Köprülü Kanyon/ Antalya

11- Köprülü Kanyon/ Antalya

Antalya'nın ünlü Köprülü Kanyon'u doğaseverlerin gitmek istediği lokasyonların başında geliyor. Temiz havada uzunca bir yürüyüşle ne dert kalır ne tasa, bizden söylemesi :)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İki dağ arasında sallarla yolculuk yapılan Kisecik Kanyonu doğal güzelliğiyle cezbediyor