2020'nin yaz gelinlerine 10 gelin makyajı önerisi

Normalleşme süreciyle birlikte düğünlere izin verilince 2020'nin gelin adayları gelin makyajı önerilerine bakmaya başladı bile. Abartılı gelin makyajı, doğal gelin makyajı, porselen gelin makyajı... konu gelin makyajı olunca seçenekler saymakla bitmiyor. Biz ise söz konusu gelin makyajı olunca yılın trendlerine göre hareket etmektense de kendinize yakışan gelin makyajını seçmenizden yanayız. Bir gelin makyajı seti edinerek gelin makyajınızı kendiniz yapabileceğiniz gibi, profesyonel yardım da alabilirsiniz. Ancak bizden söylemesi gelin makyajı tercihinizi makyöze bırakmayın. İşte 2020'nin yaz gelinlerine 10 gelin makyajı önerisi!

12 Haziran 2020, Cuma 13:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bordo dudaklar ön planda

Bordo dudaklar ön planda

Eğer gelinliğiniz straplezse genellikle dudakları ön plana çıkarmak köprücük kemiklerinden itibaren çok daha canlı bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Bordo dudaklar ise koyu rujlar içinde her zaman en asil duranıdır. Bordo ruj sürdüğünüz zaman kalın telli kirpiklerden kaçınmalıi ağırlığı dumanlı göz farına vermelisiniz.

Tamamen nude tonlar

Tamamen nude tonlar

Makyajımın tamamı nude tonlardan oluşsun diyorsanız, saçınızı hareketli tutmakta yarar var. Yapışık topuzlar ya da düz saçlar nude tonlarla her zaman gösterişsiz durur. Nude tonlar özellikle akşam düğünleri için tercih edilebilecek en zarif seçenek.

Çiçekli gelinler

Çiçekli gelinler

Son yılların trendi canlı çiçekleri başınızda ya da gelinliğinizde kullanıyorsanız çiçeklerinizdeki renklerden birini rujunuzla eşleştirin. Havanızın nasıl da anın da değiştiğini, masallardan çıkıp geldiğinizi fark edeceksiniz.

Klasikten şaşmayanlar

Klasikten şaşmayanlar

Eğer çok fazla farklılıkta ve trendlerde gözünüz yoksa klasiklerden ayrılmayın deriz. Pembe dudaklar, pembe yanaklar ve pembe göz kapakları özellikle klasikten şaşmayın sarışın gelinler için en ideali. Hem havuzbaşı, hem kır, hem düğün salonu düğünleri için ideal bir seçenek.

Renkli gelinleri unutmadık

Renkli gelinleri unutmadık

Son yıllarda rengarenk saçlı çılgın gelinleri de nikah masasında görüyoruz. Bize göre nikah salonlarının en eğlenceli gelinleri onlar. Ancak renkli saçlar bazen makyajda kısıtlılığa neden olabiliyor. Bu nedenle saçlarınız pembeyse makyajınızı da çilek tonlarında tamamlayabilir, örneğin saçlarınız morsa lila tonlarında ışıltılı rujları değerlendirebilirsiniz. Diğer canlı renklerde ise iş sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Yeşil gözlülere önerimiz

Yeşil gözlülere önerimiz

Eğer gözleriniz yeşilse, toprak tonları ve nude rujlar en doğal makyajı oluşturuyor. Adeta bir toprak ana olarak en yumuşak görüntüyü yakalıyorsunuz. Ancak görüntünüzün ruhsuzlaşmaması için ufak detaylara dikkat etmekte yarar var. Örneğin göz pınarlarınıza değdireceğiniz minicik bir highlighter ışıltısı, yüzünüzü anında canlandıracaktır.

Gün ışığı altındaki düğünlere

Gün ışığı altındaki düğünlere

Eğer düğününüz gündüz ve güneş altında olacaksa, doğal tonlardan ayrılmamakta yarar var. Doğal makyajlar yapay ışıkların kullanıldığı düğünlerde gelinin görünümünü sıradanlaştırsa da doğal gün ışığında gelinin en güzel tamamlayıcısı abartısız makyajıdır.

Kırmızı ruj gelinlere de yakışır

Kırmızı ruj gelinlere de yakışır

Kırmızı ruj nedense gelinlerin tercih etmeden önce iki kez düşündükleri bir seçenek. Eğer siz de kırmızı rujunuzla 'ben buradayım' demek istiyorsanız ten makyajınızı kusursuz tutmalı, bronzerı abartmamalısınız. Kırmızı ruj, yanaklarda çok fazla allık ya da bronzerı kaldıramaz. Bu nedenle kırmızı rujun en iyi tamamlayıcısı sadeliktir.

Renkli aksesuar kullanacaklara

Renkli aksesuar kullanacaklara

Eğer küpe ya da kolyenizde renkli bir detay varsa görünümüzde karışıklığa mahal vermemek için makyajınızı nude tonlarda tutabilirsiniz. Bırakın düğün fotoğraflarınızı patlatan takılarınız olsun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burca göre gelinlik modelleri