2023’te okusun diye oğluna mektup yazmıştı, şehit düşünce emaneti teslim aldı

2023’te okusun diye oğluna mektup yazmıştı, şehit düşünce emaneti teslim aldı

Zehra Dolunay’ın oğlu Güngör’e 2023’te verilmesi için 2002’de yazdığı mektup ne yazık ki yerine ulaşmadı. Büyüyüp teğmen olan Güngör, Haziran’da şehit düştü. O mektup anneye teslim edildi.

30 Kasım 2019, Cumartesi 07:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

PTT, 2002’de “Cumhuriyetin 100.yılına Mektup” kampanyası başlattı. Zehra Dolunay da o zaman 13 yaşında olan oğlu Güngör’e 29 Ekim 2023’te ulaşması için bir mektup yazdı. Güngör, okulu bitirdi, asker oldu ve jandarma teğmen olarak Hakkari’de göreve başladı. Geçen Haziran’da 10 aylık evliyken PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada da şehit düştü.

"Sürpriz olsun istemiştim"

İzmir’de yaşayan anne, PTT’yi arayıp oğlu için yazdığı mektubu anı olarak saklamak üzere geri istedi. PTT yetkilileri önceki gün Zehra Dolunay’ın evine gidip o mektubu teslim etti. Acılı anne, “Ben bunu oğluma bir sürpriz olsun, çocuğuma bir anı kalsın diye göndermiştim. Oğluma yazdığım mektup geri geldi. Çok kötü bir şey” dedi.

Mektubu Zehra Dolunay’a veren PTT İzmir Başmüdürü Şerif Kaçmaz, “Bu aziz hatırayı, kutsal emaneti annemize takdim ettik. Güngör ve diğer şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz”dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vaka sayısında ilk sırada yer almışlardı! Flaş koronavirüs kararları..