22 Mart 2018 perşembe reyting sonuçları açıklandı

22 Mart 2018 perşembe reyting sonuçları açıklandı

Merakla beklenen perşembe gecesi reyting sıralaması bu sabah açıklandı. Sıralamada geçen haftaya göre sürpriz yaşandı. 22 Mart 2018 perşembe reyting sonuçlarına göre Bizim Hikaye Total'de, Survivor AB'de ve ABC puan türlerinde birinci oldu

23 Mart 2018, Cuma 11:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Türkiye her hafta olduğu gibi bu perşembe de reyting sıralamasında kimin birinci olduğunu merak ederek güne başladı. Survivor sürpriz yaparak bu hafta AB puan türünde de birinci oldu. 22 Mart 2018 perşembe reyting sonuçlarına göre Bizim Hikaye dizisi Total'de 16.90 puan alarak birinci oldu. Survivor AB'de ve ABC'de geçen haftaya göre atak yaparak sırasıyla aldığı 17.79 ve 17.95 puan ile birinci oldu.


GEÇEN HAFTANIN REYTİNG SIRALAMASI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN


REYTİNG NEDİR, NASIL ÖLÇÜLÜR


Reyting bir programın izleyici oranını ifade eder. Reklam verenler için ölçülmektedir. Reyting ölçümünün toplumsal bir misyonu yoktur. Amaç hangi zamanda, hangi programı, kimlerin seyrettiğini tespit edip hedef kitleye ulaşmaktır. 

Reyting ölçlürken şu basamakları takip eder: Ölçümün yapılacağı bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplanır. Ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. Yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. O evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır. Peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. Evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar.


TOTALAB 

ABC


 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Sihirli Annem' oyuncusu Damla Ersubaşı boşanıyor