23 yıl biriktirdi, şimdi paha biçemiyor: 250-300 bin lira bile verseler...

Siirt'te gözlük satıcılığı yapan Yusuf Yaşar, 23 yıldır sanatçıların kasetlerini toplayıp biriktiriyor. Yaşar, biriktirdiği kasetler için "250-300 bin lira bile verseler ben bu kasetlerden vazgeçemem" dedi

25 Mayıs 2019, Cumartesi 10:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Siirt’te, çocukluk yıllarında beri kaset biriktirdiğini belirten Yusuf Yaşar, bin 200 sanatçının şarkılarının yer aldığı kasetleri biriktirip koleksiyon haline getirdi. Yaşar, "Ben yıllardan beri, 15-16 yaşından beri kaset topluyorum. İlgim var, elimden geldiğince bütün şarkıcıların kasetlerini koleksiyonuma katmaya çalışıyorum. Yani aklınıza gelebilecek her sanatçının neredeyse kaseti bulunuyor.

İbrahim Tatlıses’ten tutun da Müslüm Gürses’e, Berivan Çağlar’dan Cengiz Kurtoğlu’na, Ahmet Kaya’dan, Sibel Can, Tarkan’a aklınıza gelebilecek her türlü kaseti burada bulabiliyorsunuz. Benim için çok önemli bir koleksiyon bu. Maneviyatı çok önemli, küçüklüğümüze götürüyor. Yaşlılarımızı gençliğine götürüyor. Çok önemli sanatçıların birikimi hayatı neredeyse bu koleksiyonda mevcut.

Hepsi emek harcayarak, kazanarak aldığımız kasetler. Bazı kasetleri zaman içinde kaybettik. Toplamda bin 200 civarı kaset bulunuyor bende. Birkaç tane de plak var. Plak biraz daha geri kaldı ama kaset, koleksiyonda yeteri kadar var. Daha da biriktirmeye çalışıyoruz" dedi.

'250-300 BİN LİRA VERSELER VERMEM'

'250-300 BİN LİRA VERSELER VERMEM'

Yusuf Yaşar, satın almak isteyenlerin olduğun ancak koleksiyonuna paha biçemediğini söyledi.Yaşar, "Almak isteyen, hediye edilmesini isteyen oluyor ama biz tabii kıyamıyoruz. Manevi değeri çok derin, piyasa değeri zaten olmaz. Güncel bir durum değil bu.

Kaset neredeyse yeni neslin hiç bilmediği bir şey. Şu an bana 250-300 bin lira verseler bile ben bu kasetleri veremem" diye konuştu.İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galericiler Odası ikinci elde yaşanan artışın sebebini açıkladı