237 bin dolarlık elması çalan Mısırlı kadın yakalandı

237 bin dolarlık elması çalan Mısırlı kadın yakalandı

İstanbul'da Mısırlı iş adamının satmak için getirdiği piyasa değeri 237 bin dolar (1 milyon 350 bin lira) olan 12.5 kırat işlenmemiş elmas çalındı. Alarma geçen polis, iş adamıyla sözde ona İstanbul'da yardım etmek için buluşan ve elması çalan Mısır uyruklu Elamira H. adlı kadın hırsızı yakaladı. Çalınan ham elmas, kadının üzerinde bulundu. Adliyeye çıkarılan kadın tutuklandı.

11 Nisan 2019, Perşembe 14:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Esenyurt ilçesinde 9 Nisan 2019 tarihinde polise başvuran Usama Elghobashy, Mısır'dan gelirken yanında getirdiği 12,5 kırat işlenmemiş elmasın çalındığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Poliste ifade veren Mısırlı iş adamı "Ben Mısır'da yaşıyorum. Türkçe bilmiyorum. Ben elmas tasarımı işi yapmaktayım. Mısır'dan Türkiye'ye iş için geldim. Yanımda bir parça 12,5 kırat elmas getirdim. Bu elmasın işlenmemiş hali ile değeri 237 bin Amerikan dolarıdır (1 milyon 350 bin lira). Ancak işlendiğinde 1 milyon dolara çıkıyor. Antalya'da bulunan 20 yıllık arkadaşımı arayarak bana İstanbul'da satışta yardımcı olması için birini tavsiye etmesini istedim. Bana Mısırlı Elmira H.'nin telefonunu verdi. Onunla Fatih'te bir otelde buluştuk. Beni kalmam için evine götürdü. 5 gün boyunca onunla İstanbul'da iş için dolaştık. Ancak bir sabah kalktığımda Elmira'nın evde olmadığını gördüm. Kontrol ettiğimde elmas da çalınmıştı." dedi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma sonucu Elmira H.'nin izi Zeytinburnu'nda bir otelde bulundu. Polis otele yaptığı baskında Elmira H. ve çalınan ham elması ele geçirdi. Yapılan aramada iş adamının kayıp telefonu da Elmira H.'nin odasında bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheli olayla ilgili sorgulandı. Poliste işlemleri tamamlanan Mısır uyruklu şüpheli Elmira H. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İşte Kadir Şeker'in son görüntüsü... Sağ cep hizasında kan izi!