24. dönem POMEM sınav giriş belgeleri açıklandı! Sınav yerlerini öğrenmek için tıklayınız

24. dönem POMEM'de 3 bin kadın polis memuru alınacak. 22 Nisan'da başvuru sona ermişti. Adaylar sınava girecekleri yeri öğrenmek için belgelerin açıklanmasını bekliyordu. Polis Akademisi bugün adayların sabırsızlıkla beklediği sınav giriş belgesini açıkladı.

16 Mayıs 2019, Perşembe 11:55 Son Güncelleme:
A A
24. dönem POMEM sınav giriş belgeleri açıklandı! Sınav yerlerini öğrenmek için tıklayınız

24. dönem POMEM sınav giriş belgeleri açıklandı. 14 Mayıs'ta fiziki yeterlilik sınavı parkur talimatlarını açıklayan Polis Akademisi bugün de sınav giriş yerlerini ilan etti. Kurum yaptığı açıklamada "24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı." diye belirtti.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

POLİS AKADEMİSİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA

24. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.  

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Süper Loto çekiliş sonuçları (23 Ocak canlı Süper Loto sonuçları)