24 saat aç kalması istenen model sonrasında kovuldu

Danimarkalı model Ulrikke Hoyer, geçtiğimiz haftalarda Kyoto'da düzenlenecek bir Louis Vuitton defilesi işinin nasıl iptal edildiğini sosyal medya üzerinden anlattı

13 Haziran 2017, Salı 10:56
A A

Kendisine karşı olan yüksek beklentilere ve özellikle isim yapmış markaların modellerden istediklerinin kesinlike insan vücuduna zarar verdiğini anlatıyor. Meslektaşlarına göre vücudunun biraz daha büyük beden olduğunu da ekliyor. İşte tam da bu yüzden, iddiasına göre 14 Mayısta Kyoto'da gerçekleşen Louis Vuitton defilesindeki işi iptal edildi...

Anlattıklarına göre bedeni istenen gibi olsa da, ünlü markanın şovuna alınmamasının sebebi 'fazla büyük' olmak! 

Defileden aylar önce Louis Vuitton benimle ilgilendiğini belirtmişti. 23 Nisan günü Danimarka'daki ajansımda ölçüm yapıldı, kalçam 92 cm'di. Kıyafetlerin bedenlerini bildiğimiz için benim ajansım masum bir yalan söyleyip hastalandığımı ve ayın 25'inde Paris'teki denemelere ve sonuç olarak Paris'teki defileye gelemeyeceğimi iletti." 

Ama Fransa'daki asıl seçmeleri yapan ajans Ulrikke'nin gelmesinde ısrarcı davrandı ve ertesi günü Ulrikke'yi Fransa'ya uçurdu. Model "Kıyafet denemelerine gittim, bir elbise ve bir ceket denedikten sonra beni defileye kabul ettiklerini söylediler" dedi.

Ulrikke ülkesine mutlu bir şekilde döndü ve vücudunu eski ölçülerine getirmeye çalışmaya devam etti. Ulrikke Japonya'ya gitmeden önce kalçasından yarım santimetre gitmişti bu da onu rahatlattı. Ancak sonrasında yaşananları şöyle anlattı: 

23 saatlik bir yolculuktan sonra Çarşamba akşamı Tokyo'ya vardım. Giysi denemelerim Perşembe günü 15:30'daydı. O gün çok küçük bir kahvaltı yaptım ve denemelerden önce su ve çay içtim. Paris'te giydiğim elbiseyle kabanı denedim. Sonra birkaç kez ayakkabı ve pantolon değiştirdim. Her şey normal ilerliyordu. 

Sonra hafif kabarık sırtı yarım açık bir elbise denedim ve işim bitmişti. Ertesi günü Fransa'daki ajans benim kendi ajansımı arayıp bazı sorunlar olduğunu söylemiş. Fransız ajans bana ertesi gün 12'de bir denemeye daha gireceğimi söyledikten hemen sonra bir telefon aldım. Seçmeleri yapan çalışan benim ajansıma karnımın çok şişik olduğunu ve yüzümün şişik olduğunu, önümüzdeki 24 saat sadece su içmem gerektiğini söylemiş."

O akşam ve ertesi gün sadece su içen Ulrikke akşam üzerine doğru defiledeki işinin iptal edildiği haberini aldı. Sosyal medya paylaşımında bunun tamamen vücudundaki bu küçük değişikliklerden kaynaklı olduğunu iddia eden model moda sektörünün ağır kurallarını eleştirdi. 

İşte bu güçlerini sektörde yer almak isteyen genç kadınların üzerinde kullanıyorlar" diyen genç model paylaşımını şu sözlerle sonlandırdı;

"Ben bir ürün olduğumun farkındayım, ama sektörde öyle zayıf kadınlar görüyorum ki nasıl hayatta kalıyorlar şaşıyorum."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mustafa Ceceli Selin İmer çifti evlenince nerede oturacak?