24. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

'24. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri' töreni dün akşam MKM Attila İlhan Salonu’nda gerçekleşti

07 Mayıs 2019, Salı 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Törenin sunuculuğunu Yekta Kopan yaptı.

Attila İlhan tarafından yazılan ve 1983 yılında yayınlanan “Kartallar Yüksek Uçar” dizisinde Sadri Alışık’la başrolü paylaşan Selda Alkor, piyano eşliğinde “Kimseye Etmem Şikayet” adlı şarkıyı söyledi…

Engin Akyürek 'Ayhan Işık Özel Ödülü'nü aldı. Akyürek, “Sadri Alışık gibi bir ustanın adının geçtiği bir ödül töreninde, Ayhan Işık gibi unutulmaz bir oyuncunun adına verilen bu ödülü almaktan büyük onur duyuyorum. Herkese teşekkür ederim. İnşallah ben de onlar gibi bir şeyler bırakabilirim.” dedi.

Tiyatro dalında 'Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu' ödülünü alan Levent Ülgen, 'Ödüller insanlara şevk veriyor. Sadri Bey’le hiç karşılaşma fırsatım olmadı ama Çolpan İlhan’la Sadri Alışık Tiyatrosu’nun bir oyununun provasında tanışmıştım. Bizi izlemişti ve biz o gün provada berbattık. Çok utanmıştım. Bu ödül sayesinde Çolpan İlhan umarım beni biraz bağışlar…' dedi.

Komedi dalında 'Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu' ödülünü 'Organize İşler 2 Sazan Sarmalı' filmindeki rolü ile Kıvanç Tatlıtuğ aldı.


Lise arkadaşı oyuncu Naz Elmas’ın anons ettiği Kıvanç Tatlıtuğ, “Sadri Alışık gibi bir efsaneyle ismimin aynı cümlede geçiyor olması bile benim için büyük bir şereftir. Jüri üyelerine, bu ödülü almama vesile olan Yılmaz Erdoğan’a, kamera önü ve arkası tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sevgili eşime de her daim bana destek olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Sinema dalında 'Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu' ödülünü alan Murat Cemcir, “Kıyafetimden dolayı kusura bakmayın. Havaalanından geliyorum. Drama dalında ödül aldığım için ayrıca çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tiyatro dalında 'Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödülüne layık görülen Devrim Yakut, “Bundan 12 yıl önce de bu ödüle layık görülmüştüm. O zamanlar tiyatro seyircisi yok diye hayıflanıyorduk. Şimdi ise tiyatrolar dolup taşıyor. BKM’ye, oyunumuzu yazan ve birlikte sahneyi paylaştığım Bihter Dinçel’e, seyirciye, eşime ve kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Özel Ödülü’nü Nesrin Kazankaya’ya veren Kerem Alışık, “24. Sadri Alışık oyuncu ödüllerinde çeyrek asıra bir adım kala yine Attila İlhan Salonu’nda meslektaşlarımla aynı heyecanları, aynı halleri paylaşmaktan kıvanç duyuyorum. Bu sene bir yaş daha eskidik. Yanlış anlaşılmasın, eskimek güzel eksilmedikçe ama maalesef eksiliyoruz.

Dün bu koltuklarda bizimle oturan pek çok değerimiz, bugün bu soğuk dijital görüntülerden bizlere gülümsüyor. Nefesimizi tutar gibi tutuyoruz o sıcak gülüşlerini içimizde… Bu törenler, bu hatırlamalar aslında bir nevi bir kavuşma oluyor. İşte Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’da bu değerlerden. Onların da gidecek yerleri yok, gittikleri de yok. Onlar hep geliyorlar. Aklımıza geliyorlar, kalbimize geliyorlar, kalbimizin üstünde oturuyorlar.

Onlar bizim sol yanımız, soluğumuz, sonsuzluğumuz. Bazı eskiler eskimiyor işte. Sadri Alışık’ın da ve Çolpan İlhan’ın da felsefeleri, duruşları var, aşkları, şiirleri, kavgaları, mücadeleleri var, bıraktıkları var, eserleri var. Hep aklımızda hep hatıralarımızda. Hani İranlı şair Füruğ diyor ya, “Kuş ölür… Sen uçuşu hatırla…” Onları hatırlamamak mümkün değil. Onlar bizim kalbimizde, binlerce kanat çırpan kuştan bir tanesi. Teşekkür ediyoruz onlara, iyi ki varlar, iyi ki sanata bu değeri kattılar. İyi ki yol gösterdiler. Al ışıktan bir yol aydınlattılar bizler için. Yolcu yanılır ama yol yanılmaz. Müteşekkiriz onlara…” dedi.

MUHAMMET UZUNER

MUHAMMET UZUNER

NEVRA SEREZLİ

NEVRA SEREZLİ

AHMET MÜMTAZ TAYLAN

AHMET MÜMTAZ TAYLAN

SADRİ ALIŞIK

SADRİ ALIŞIK

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ

YEKTA KOPAN

YEKTA KOPAN

NİLPERİ ŞAHİNKAYA

NİLPERİ ŞAHİNKAYA

ÖZGE ÖZDER VE EŞİ

ÖZGE ÖZDER VE EŞİ

EZGİ EYÜBOĞLU - KAAN YILDIRIM

EZGİ EYÜBOĞLU - KAAN YILDIRIM

ŞAHİN KENDİRCİ

ŞAHİN KENDİRCİ

DEVRİM NAS

DEVRİM NAS

CEREN TAŞÇI

CEREN TAŞÇI

CENGİZ BOZKURT

CENGİZ BOZKURT

BENNU YILDIRIMLAR

BENNU YILDIRIMLAR

BERAT EFE PARLAR

BERAT EFE PARLAR

HAKAN MERİÇLİLER

HAKAN MERİÇLİLER

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'e yerleşen Pınar Aylin'in kıskandıran hayatı