25 Kasım'da memur hayatı durduracak

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, memurların 25 Kasım Çarşamba günü 'ülke genelinde hayatı durdurmaya' hazır olduğunu belirtti

20 Kasım 2009, Cuma 05:00
A A

HEP HEDEF TAHTASINDA

Yapılacak olan uyarı greviyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Akyıldız, “İş bilmez iktidarın başarısızlıklarının, kötü niyetli yöneticilerin beceriksizliklerinin sorumluluğu yıllarca memurların sırtına yüklendi” dedi. Bircan Akyıldız, ekonomi büyürken de krize girdiğinde de hedef tahtasına memurların konulduğunu söyledi.

SÖZ BİTTİ, ÇARE EYLEM

Bircan Akyıldız, hükümetin toplu görüşme süreçlerinde verdiği sözleri tutmadığını, memurun artık hükümete güveninin kalmadığını savundu. Bu şekilde hükümetin kendilerine adres olarak sokakları gösterdiğini belirten Akyıldız, şöyle konuştu: “Artık söz bitmiştir. Son çare eylemdir. Yıllardır vatandaşlarımız için görevde olan memurlarımız, bu kez vatandaşlarımız için grevde olacaktır. Trenler, otobüsler, uçaklar işlemeyecek, öğretmenler ders vermeyecek, vergi toplanmayacak, kamuda hizmet duracak.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.