26. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklandı

26. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklandı

29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 26. İstanbul Caz Festivali'nin programı dün akşam yapılan basın toplantısında açıklandı. Festivalin bu yılki teması "Caza Dokunan Eller İstanbul'da" olacak...

26 Mart 2019, Salı 15:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, 26. kez çağdaş müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle müzikseverlerle buluşacak. Dün akşam Feriye’de düzenlenen basın toplantısıyla programı açıklanan festival 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin bu yılki teması “Caza Dokunan Eller İstanbul’da” olacak.

26. İstanbul Caz Festivali yıldız isimlerden yeni keşiflere 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 27 farklı mekânında ağırlayacak. Bu, aynı zamanda 50’nin üzerinde konser anlamına da geliyor.

İKSV, ülkemizde caz müziği adına yapılmış bu en önemli yatırımlardan biri olan festivali her sene gerçekleştirmek ve tüm müzikseverlere ulaştırmak için canla başla çalışıyor.

Kimler yok ki bu sene festivalde… Çağdaş cazın efsane isimlerinden Kamasi Washington, temposuyla başımızı döndüren emprovize stilin en önemli temsilcilerinden Snarky Puppy, R&B ve hip-hop üstadı besteci ve vokal José James, Jacob Collier, Aydın Esen ve daha birçok yerli ve yabancı sanatçı çağdaş cazın en özgün eserleriyle bizi müziğe doyuracak.

Üstelik İstanbul Caz Festivali’yle özdeşleşen Parklarda Caz bölümü, İstanbul’un farklı semtlerinde ücretsiz park konserlerine sahne oluyor. Bu yılın sürprizi Halıcıoğlu’nda, Haliç kıyısında gerçekleşecek “Ah Şu Cazlar Blues’lar” konseri. İstanbul Caz Festivali’nin tartışmasız en sevilen etkinliklerinden Caz Vapuru da festival takipçilerinden gelen yoğun istek üzerine, 9 yıl aradan sonra geri dönüyor. 14 Temmuz’da kimseye söz vermeyin; Kabataş’tan Anadolu Kavağı’na kadar uzanacak bu gezide İstanbul Boğazı’nın güzelliği caz ezgileriyle yarışacak…
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu hafta ne yapsak? (27 Ocak- 2 Şubat)