27 Eylül - 19 Ekim 2021 Merkür retrosu ve burçlara etkileri

Etkileri 26 Eylül itibariyle başlayan korkulu rüyamız Merkür gerilemesi başladı. 19 Ekim'e kadar sürece bu retro, Terazi burcunda 24-16 derece aralığında gerçekleşecek. Peki Terazi burcunda gerçekleşen Merkür retroları bize ne gibi etkiler verir? Eski sevgililer dönecek mi? İlişkiler alanında ne tür sınavlar verecek, adalet ve yargı sisteminde aksamalar yaşayacak mıyız? İlişki veya ortaklık ile ilgili kararlar alırken nelere dikkat etmemiz gerekecek? Para konularında risk altında mıyız? Harcamalarımızı nasıl yönetmemiz gerekiyor? Yükselen Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları 26 Eylül - 19 Ekim arasında gerçekleşen Merkür retrosundan nasıl etki alacak, haberimizden öğrenin.

27 Eylül 2021, Pazartesi 13:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

27 Eylül - 19 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen bu retro, Terazi burcunda gerçekleştiğinden özellikle ikili ilişkiler ve ortaklık alanlarımız tetikleniyor. Buna göre barışmalar, ilişkiye bir şans daha vermeler söz konusu olabilir. Bir diğer yandan kalbimiz boşsa, bir anda geçmişten tanıdığımız biri ile yollarımız tekrar kesişebilir.


Yılda genellikle üç ya da dört defa geri giden Merkür ile ilgili genellikle "retro ile gelen retro ile gider" derler ancak retro döneminde karşımıza çıkan biriyle veya geçmişten gelen bir kişi ile kesin bir karara varmadan önce retro bitimini beklemek doğru olabilir. Bu dönemde özellikle yeni ilişkilere dair gelişmeler, Eylül'ün ilk iki haftasında ortaya çıkabilir. 


Bu Merkür retrosunda, Terazi burcunun yönetiminde olan adalet olgusu ile ilgili aksaklıklar söz konusu olabilir. Yargı sisteminde aksalıklar, bazı yanlış uygulamalar, iyi niyetli olmayan sözde barışçıl açıklamalar; yalan, hile gündeme gelebilir. Programlar aksayabilir, ilişkilerde biraz daha tahammülsüz olabilir, sorumluluklarda bocalama yaşayabiliriz. 


Terazi ilişkiler alanını yönettiğinden, bu dönemde yeni bir ortaklık kurmak veya evlilik gibi önemli kararlar almaktan kaçınmak gerekir. Venüs transitinin de bir kısmı Merkür gerilemesi dönemine denk geldiğinden, bu dönemde pek çok U dönüşü ile karşılaşabiliriz. Barışmalar, geçmiş ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu dönemde dürtüsel hareketlerden, anlık kararlar almaktan kaçınmak gerekir. Herhangi bir kararınızı iyice sorgulayın. 

Merkür retrosu kimleri etkileyecek?

Merkür retrosu kimleri etkileyecek?

Merkür gerilemelerinden en çok Merkür yönetimindeki İkizler ve Başak burçları etkilenir ancak haritanızda Merkür'ün yer aldığı evlerin konuları da ön planda olduğundan diğer burçlar da Merkür'den etki alıyor.


Merkür dönemlerinde özellikle iletişim, haberleşme, karar alma, öğrenme, medya ve internet gibi konular etkilenir. Genellikle gerileme dönemlerinde gölge özellikler; dedikodu, bilgi kirliliği ve haberleşme araçlarında aksaklıklar söz konusu olabilir. Terazi burcunda gerçekleşen bu Merkür retrosunda da iletişim ve iletişim yöntemlerimiz konusunda dikkatli olmamız doğru olacaktır. Çünkü Merkür geriye giderken iletişim dışarıya değil, içeri doğru akar, dışsal iletişimde bozulmalar görülür. Bu dönemlerde önemli kararlar almaktan kaçınmak, anlaşmaları, sözleşmeleri iyi kontrol etmek gerekir. Yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Tartışmalar büyüyebilir. 


Ancak Merkür gerilemesi tamamen olumsuzluklardan ibaret değildir. Daha önceden alınan kararlar yeniden gözden geçirilebilir, kararlarımızın sağlaması alınabilir, bir süredir ötelenen işler bu dönemde çözüme kavuşabilir, uzun zamandır üzerine eğilmediğiniz konulara bu dönemde eğilebilirsiniz. Askıya aldığınız projeleri yeniden değerlendirmek için en doğru dönemlerden birindesiniz.

Merkür retrosu Koç burcunu nasıl etkileyecek?  | Koç burcu ve yükselen Koçlar

Merkür retrosu Koç burcunu nasıl etkileyecek? | Koç burcu ve yükselen Koçlar

İlişkilerde yanlış anlaşılma riski ile karşı karşıyasınız. Dinlemenin çok önemli olduğu bir dönemdesiniz. Bu nedenle hem kendinizi ifade ederken açık olun hem de karşınızdakini iyi bir şekilde dinleyin. Anlaşmalarda dikkatli olun. Hukuksal girişimler için çok iyi bir dönemde değilsiniz, 18 Ekim'e kadar devam eden süreçte. 

Merkür retrosu Boğa burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Boğa burcunu nasıl etkileyecek?

Özellikle astlar, çalışanlar iş ilişkileri anlamında yanlış anlaşılmalara açık. Mümkünse bu dönemde işe alımları ve işten çıkarmaları erteleyin. İş anlaşmalarında aksaklıklar olabilir. Bu dönemde yanlış anlaşılmalara karşı birini işten çıkaracaksanız, ne olduğunu iyi bir şekilde analiz edin, onu iyi anlayın. Evde çalışanları daha iyi gözlemleyin. Bir çalışanın sorunu varsa, onu iyi bir şekilde dinleyin. Aynı zamanda kulaktan dolma haberlere itibar etmeyin. Kaydetmediğiniz dosyalar, yanlış kişilere atılan mesajlar yüzünden başınızın ağrımasını istemiyorsanız, her şeyi iki kere kontrol edin. 

Merkür retrosu İkizler burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu İkizler burcunu nasıl etkileyecek?

Eski sevgililer geri mi dönüyor? Bu dönemde karşınıza geçmişten kalma ilişkiler çıkabilir. Aşk ilişkiler alanıda yanlış anlaşılmalara açık bir dönemdesiniz. Çocuklarla ilgili kararları biraz erteleyin. İkili ilişkiler alanında yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Daha önce yaptığınız ancak bir süredir gündeminizde olmayan hobilerinize bu dönemde ağırlık verebilirsiniz. Bu dönemde borsa gibi riskli yatırım araçlarından, şans oyunlarından uzak durmanız gerekiyor. 

Merkür retrosu Yengeç burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Yengeç burcunu nasıl etkileyecek?

Aile içi konuşmalar, ev değişikliği gibi konularda etki alan Yengeç burcu, bu dönemde yer değişikliği yapmak, ev almak satmak gibi konular için çok uygun bir dönemde değil. Aile içindeki sözlerinize dikkat edin. Kırıcı olmayın. İyi dinleyin, kendinizi iyi ifade edin. Bir de kiranızı nereye yatırdığınıza, paranızı nereye gönderdiğinize iyi dikkat edin. Eşya almak için de çok doğru bir dönem değil. 

Merkür retrosu Aslan burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Aslan burcunu nasıl etkileyecek?

Yakın çevre ilişkilerinden etki alan Aslan burçları, tatiller, seyahatlerle ilgili konularda aksaklıklar yaşayabilir. Bilete alırken iki kere kontrol edin. Eğitim gibi kararları hızlıca almayın, sosyal medyadaki paylaşımlarınıza dikkat edin. Kardeşler veya yakın çevrenizde kırgınlık olmaması için daha dikkatli olun. Eskiden kalma konuların tekrar hatırlatılarak önünüze düşeceği bir dönemdesiniz. Medyada, sosyal medyada paylaşımlar yaparken yanlışlıklar olabilir. Daha dikkatli olun. 

Merkür retrosu Başak burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Başak burcunu nasıl etkileyecek?

Parasal konularda etki alan Başak burçları, alışverişlerinde, yatırımlarında daha dikkatli olmalı. Yanılgılara açık bir dönemdesiniz. Yanlış kararlar alabilir, gereksiz harcamalara yönelebilirsiniz. Bu dönemde parayla ilgili önemli kararlar almayın. Almak zorundaysanız da iyi ölçüp biçip. Parayla ilgili konularda verdiğiniz taahhütlere dikkat edin, herhangi bir konuda bir yazı kaleme alıyorsanız, mutlaka yazdıklarınızı tekrar gözden geçirin. Parayla da ilgili yanlış anlaşılmalara açık bir dönemdesiniz. 

Merkür retrosu Terazi burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Terazi burcunu nasıl etkileyecek?

Bu dönemde özellikle yükselen Teraziler sözlerine çok dikkat etmeli. Orta bulucu ifadelerde bulunun, taraflar arasında kırgınlık olmaması için sözlerinize çok dikkat edin. Rencide edici ifadelerden kaçının. Kişisel sağlığınız ile ilgili önemli girişimleri, estetik anlamda yapılacak operasyonları bir süre daha erteleyin. Bu dönemde kafanız biraz karışık olabilir. Geçmişten kalma olayları çözüme kavuşturmak konularına yönelebilirsiniz. 

Merkür retrosu Akrep burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Akrep burcunu nasıl etkileyecek?

Bu dönemdeki özel konuşmalarınız istemediğiniz yerlere gidebilir. O nedenle anlattıklarınıza, anlattığınız kişilere dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Kimsenin duymasını istemediğiniz konular varsa, bu dönemde bu tür paylaşımlardan kaçının. Dedikodu nedeniyle sıkıntıya düşebilirsiniz. Bu dönemde sağlıkla ilgili konulara dikkat edin. Geçmişten gelen konular gündeminize gelebilir. Kendi sağlığınızı dinleyin, dinlenin. Geleceğe yönelik planlarınız varsa, bu dönemde açıklamayın. 

Merkür retrosu Yay burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Yay burcunu nasıl etkileyecek?

Sosyal çevre ilişkilerinde yanlış anlaşılma riskleri ile karşı karşıyasınız. Herhangi bir yeni sosyal çevreye girecekseniz iki kere düşünün, girdiğiniz çevrelerde sözlerinize, paylaşımlarınıza dikkat edin. İş yatırımları anlamında büyük yatırımlara girişmek konusunda sabırlı olun. Merkür retrosunun bitişini bekleyin. 

Merkür retrosu Oğlak burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Oğlak burcunu nasıl etkileyecek?

Oğlak burçları özellikle iş kariyer alanında etki alıyor. Hayati kararlar almayın. Özellikle otorite figürleri ile görüşmelerinizde sözlerinizi iyi ölçüp biçmeniz gereken bir zamandasınız. Ne söylediğinize dikkat edin, ne istendiğini iyi anlayın. Geleceğe yönelik planlarınızı da bir süre erteleyin. 

Merkür retrosu Kova burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Kova burcunu nasıl etkileyecek?

Yurtdışı ile bağlantılar, uluslararası alanlardaki girişimlerde geriye dönüp şimdiye kadar aldığınız aksiyonları yeniden gözden geçirmek, planlarınızın üzerinden geçmek iyi olabilir. İnternet gibi alanlarda yayınladığınız içeriklere dikkat edin. Bunlardan dolayı sıkıntı yaşama ihtimaliniz olabilir. Paylaşımlarınızı iki kere kontrol edin. Hukuki konularda bazı sıkıntılar olduğundan bu konularda yeni bir girişimde bulunmamakta fayda var.

Merkür retrosu Balık burcunu nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu Balık burcunu nasıl etkileyecek?

Alacak verecek konularında dikkat etmeniz gerekir. Kredi veya borç almak için doğru bir zaman diliminde değilsiniz. Harcamaları da iyi kontrol etmeniz gerekiyor, gereksiz harcamalardan kaçının. Borç alma verme konularında ne alacağınıza vereceğinize iyi dikkat edin, parasal anlaşmalarınızı mutlaka yazılı olarak yapın, sözlü konular havada kalabilir, daha sonra yanlış anlaşılmalar olabilir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hande Kazanova'dan haftalık burç yorumları: 27 Eylül haftası