27 muvazzaf asker, serbest bırakıldı

27 muvazzaf asker, serbest bırakıldı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "askeri casusluk" iddialarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 27 muvazzaf asker, serbest bırakıldı

05 Temmuz 2012, Perşembe 11:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nca sürdürülen soruşturma çerçevesinde 2 Temmuz’da çeşitli illerde düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 52 muvazzaf ve 2 emekli askerden dün adliyeye sevk edilen 27’si, savcılık sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Zanlılar, mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca "fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri" iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda, 78 kişi tutuklanmıştı.

Tutuklu sayısının 46’sı emekli ve muvazzaf asker, toplam 78 kişiye çıktığı soruşturmada, tutuklular arasında, suç örgütünde "eskort" olarak görev aldığı iddia edilen 1 travesti ve 19 kadın ile Marmaris’te marina işletmeciliği yapan bir iş adamı da bulunuyor.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı'ndan koronavirüsle ilgili son dakika genelgesi! Bakan Soylu'da duyurmuştu