27'ler kulübü: 27 yaşında ölen 6 ünlü

27'ler kulübü nedir? 27 yaşında ölen ünlülere, kısaca 27'ler kulübü nedir. Çoğunluğu müzisyen olan bu 27 yaşında ölen ünlülerin bir kısmı intihar, bir kısmı kazalarla ölse de tek bir ortak noktaları var. 27 yaşında ölmeleri. Peki ama neden 27 yaşında ölüyorlar. İşte 27 yaşında ölen 10 ünlü!

08 Ağustos 2020, Cumartesi 11:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ani ölüm riski

Ani ölüm riski

“27’ler Kulübü” olarak bilinen bu listede yer almanın bir şartı, rock ve pop yıldızı olmaktan geçiyor. Diğer bir şart ise, genç yaşta hayatını kaybetmekten oluşuyor. Müzik dergilerinde sıkça bahsedilen teoride, 27 yaşındaki rock müzisyenlerinin ani bir ölüm riski taşıdığı belirtiliyor.

İhtimal nasıl kuvvetleniyor?

İhtimal nasıl kuvvetleniyor?

Müzik endüstrisinin kendisi de bu çirkin davranışları destekliyor. Uyuşturucular yaygın olarak kullanılıyor, genç müzisyenler sahne almadan önce performanslarını arttırmak adına uyuşturucu maddeler alıyorlar. Konser sonrasında ise bütün gece boyunca alkol ve uyuşturucu tüketerek eğleniyorlar. Bu durumun müzisyenlerin genç yaşta ölme ihtimalini kuvvetlendirdiği belirtiliyor. 

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix

18 Eylül 1970’de Semerkand Hotelin (Londra) zemin katında ölü bulunan Hendrix’in aşırı uyku hapı ve alkol kullanımı sonucunda öldüğü düşünülüyor. Baygın haldeyken kusan ve kusmuğunda boğulan Henrix’in, müzik kariyerinde örnek aldığı isimse efsanevi müzisyen Robert Johnson.

Janis Joplin

Janis Joplin

Joplin, 4 Ekim 1970 tarihinde aşırı doz eroinden hayatını kaybetti. Blues’un Beyaz Kadını, Jimi Hendrix öldüğünde 'Bu dünya üst üste iki güzel sesi kaybetmeye dayanamaz' demiştir.

Jim Morrison

Jim Morrison

The Doors grubunun kurucusu ve vokalisti Jim Morrison, 3 Temmuz 1971’de tatile gittiği Paris’te, banyo küvetinde ölü olarak bulundu. 149 IQ seviyesine sahip olan Morrison’ın ölümüyle ilgili yıllar boyunca pek çok teori üretildi. Bunlar arasında intihar ettiği ve gerçekten ölmediği, Hawai’ye ya da bir Doğu ülkesine kaçtığı da var.

 Kurt Cobain

Kurt Cobain

27’ler Kulübü’nde olacağını ifade eden ve bunu gerçekleştiren Cobain, 5 Nisan 1994’de yatağında, av tüfeğiyle intihar etmiş olarak bulunmuştur. Nirvana grubunun kurucusu ve solisti olan Cobain’in ölümü de esrarengiz ölümler arasında yerini alır. Öldürüldüğü de söylentiler arasında yer alan Cobain’in yanında intihar mektubu da bulunmuştur.

Brian Jones

Brian Jones

Daha 19 yaşındayken 3 farklı kadından 3 çocuğu vardı. Alkol ve uyuştucu kullanıyordu. Rolling Stones’un kurucusu ve fikir adamı olan Brian Jones, en başından beri kötü çocuktu.

Amy Winehouse

Amy Winehouse

27 yaşında ölen iyi seslerden biri ve sonuncusu Amy Winehouse. Ruhsal çöküntüleri ve alkole olan düşkünlüğüyle ölümünden sonra çok tartışılan isimlerden biri. 23 Temmuz 2011 tarihinde Londra’daki evinde ölü bulunan Amy’e alkol zehirlenmesi teşhisi kondu. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'de çekilen 10 yabancı film