282 otobüs alımı için onay verildi

282 otobüs alımı için onay verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 282 otobüs alımı ve 2 dolum istasyonu yapımı projesinde kullanılmak üzere EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’ı 60 milyon avro dış kredi kullanması için yetkilendirdi.

27 Aralık 2019, Cuma 21:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi (ABB), 282 otobüs alımı ve 2 dolum istasyonu yapımı projesinde kullanılmak üzere EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’a 60 milyon avro dış kredi kullanması için yetki verdi.

ABB Meclisi, olağanüstü toplantısını gerçekleştirmek üzere Birinci Başkanvekili Fatih Ünal başkanlığında toplandı. Ünal, toplantının açılışında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100’üncü yıl dönümünü kutladı, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı’nı yazan Mehmet Akif Ersoy’u da vefatının 83. yılında andı.

Bütün partiler destek verdi

Toplantıda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş imzasıyla sunulan EGO Genel Müdürlüğünün 60 milyon avro borçlanmasına ilişkin önergeye bütün partiler destek verdi. Bu kapsamda ABB Meclisi, EGO Genel Müdürlüğünce 254 CNG’li, 282 dizel otobüs alımı ve 2 dolum istasyonu yapımı projesine yönelik işlemlerin yürütülmesi için EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’ı yetkilendirildi.

ABB Meclisi kredi verecek

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile garantörlük anlaşmasını imzalaması için de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yetki verdi. Gündem maddeleri arasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesinin 2020 yılı ücret tarifeleri ve ASKİ Genel Müdürlüğünün 2020 yılı hizmet tarifelerini içeren komisyon raporları da oy birliğiyle kabul edildi.

"Bugün de yarın da ’evet’ diyeceğiz"

Gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, "Biz AK Parti olarak Ankaramızın lehine, Ankaralının hizmetine, Ankara’daki halkımızın hayatını kolaylaştıracak her ne varsa dün de ’evet’ dedik, bugün de yarın da ’evet’ diyeceğiz." dedi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Putin’in "yenilmez" silahı Avangard kullanıma hazır