3 adımda kolay kâkül kesimi

Karantinada evlere tıkıldığımız bu dönemde kuaförler kapalı, kaşlarımızı kendimiz alıyoruz hatta cesaret edenler, kırıklarını bile alıyor. İş kâküllere geldiğindeyse, işin rengi biraz daha değişiyor. Dünyanın bir numaralı top modelleri arasında gösterilen Bella Hadid geçtiğimiz hafta kestiği kâkülleriyle saç trendlerinin öncüsü oldu. Kâkül, hem kullanım kolaylığı hem de kullanan kişiyi anında gençleştirmesiyle her dönemin vazgeçilmezi haline geldi. Peki kâkül, hangi yüz tiplerine yakışır, kâkül nasıl evde nasıl kesilir? Daha önemlisi Bella Hadid nasıl kesti? İşte, 3 adımda evde nasıl kâkül kesilir?

06 Mayıs 2020, Çarşamba 14:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

25 yaşındaki ABD'li model Bella Hadid, pazartesi gecesi, deyim yerindeyse 'sessiz sedasız' kâküllerini kesti ve Instagram'a bomba gibi bir giriş yaptı. Ancak onun kestiği kâkül günümüz kuaförlerinin kestiklerine pek benzemiyor. Daha retro, daha 2000'lerin başını andıran bir kâkül ve stille karşımıza çıktı. Bu kâkül, Bella Hadid yazıp 'google'ladığınızda şaşırtmayacak cinsten. 

Açıkçası Bella Hadid'in bu kadar başarılı bir kâküle imza atması şaşırtmadı, zira kendisi genel olarak stili ve kendi yaptığı makyajlarıyla beğeni topluyor. Bu nedenle yeni kâkülleri hiç de amatör durmadı. Çoğumuz "Kaşımı alsam mı almasam mı?" diye düşünürken o karantinayı evde en verimli şekilde geçirdi. 


Bella, kariyerinin başlarında ablası Gigi Hadid'den ayrılmak için saçını kahverengiye boyadığı iddia edilmişti. Daha sonra Bella, bu iddiaları inkar edecek, "Saçımı 14 yaşında boyamaya başladım. Önce siyaha, sonra maviye boyadım. Eyeliner kullanıyordum, punk bir tarzım vardı" diyecekti. 

Hangi yüz şekline uyar?

Hangi yüz şekline uyar?

  • Uzun yüzler genellikle tam kahkül veya derin perçem parçalarını kullanmak için ideal yüzlerdir. Kahkülsüz, uzun saçlı ve uzun yapıdaki yüzler; aşağı doğru çekilmiş ve cansız görünecektir.
  • Öte yandan, yuvarlak yüz şekilleri; yuvarlaklığı vurgulayabilecek sert bir kahkül ile görünümünü dengeler.

Peki kâkül nasıl kesilir?

Peki kâkül nasıl kesilir?

  • Saçınız kesmeden önce kuru olsun, bu düzgün kesebilmeniz için çok önemlidir.
  • Saçlarınızı güzelce tarayın.
  • İnce bir tarakla alnınızın üst kısmından başlayarak saçlarınızı eşit bir şekilde öne doğru ayırın. Bu ayırdığınız saç miktarı kâkülünüzün miktarı olacak.
  • Ön tarafa ayırdığınız saçlarınızı burun hizanıza kadar kısaltın ve buradan sonra uç kısımlarını elinizle yukarı doğru kıvırın, uçlarından kesmeye devam edin.
  • İstediğiniz kısalığa ulaşıp ulaşmadığınızı görebilmek için arada bir saçlarınızı bırakıp kontrol edin.
  • İstediğiniz kısalığa yakınlaştığınızda kâkülünüzü bırakın ve görmüş olduğunu kesim hatası varsa onları düzeltin.
  • Kâkülünüze şekil vermeden önce su ile hafif nemlendirebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son 5 yılın en iyi 15 MET Gala görünümü ve MET Gala'nın tarihi