3 günde ödem attıran kiraz detoksu tarifi

Kiraz mevsiminin gelmesiyle birlikte, en çok tükettiğimiz besinler arasında kiraz birinci sıraya yükseldi. Kirazın faydaları bu kadar çok ve kendisi de bu kadar lezzetliyken, neden hem kiraz yiyip hem de incelmeyelim? İşte tam da burada 3 günlük kiraz detoksu devreye giriyor. Kiraz detoksu yapanlar sadece 3 günde toksinlerinden arındığı için çok mutlu. Eğer ödem atmak için alternatif yollar arıyorsanız kiraz detoksu tam size göre. İşte 3 günde ödem attıran kiraz detoksu tarifi!

30 Haziran 2020, Salı 16:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kiraz detoksuna başlamadan önce

Kiraz detoksuna başlamadan önce

  • Kiraz detoksuna başlamadan üç gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla hayvansal gıdalar (kırmızı et, tavuk eti, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi), kızartma, konsantre gıda, siyah çay, asitli içecekler ve beyaz ekmek tüketmemeye özen gösterilmeli.
  • Detoks süresi boyunca her gece yatmadan önce yarım kahve fincanı zeytinyağı ve taze sıkılmış limon suyu karışımı içilmesi tavsiye edilir.


 Kiraz detoksu nasıl yapılır?

Kiraz detoksu nasıl yapılır?

Sabah: 1 çorba kâsesi kiraz + 1 haşlama yumurta  

Öğle: 1 çorba kâsesi kiraz + 10 çiğ badem 

İkindi: 2 fincan yeşil çay 

Akşam: 1 çorba kâsesi kiraz + 10 çiğ badem 

Gece: İki fincan Yeşil çay 


 Kiraz detoksunda dikkat edilmesi gerekenler

Kiraz detoksunda dikkat edilmesi gerekenler

  • Üç gün boyunca devam eden kiraz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay ya da muhtelif bitki çayları (biberiye, karabaş, kantaron ve adaçayı) ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir (En az 1,5-2 litre). Bitki çaylarında tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.
  • Kiraz seçerken çok tatlı olan napolyon kirazı yerine daha doğal, sarımtırak, beyaz ve küçük kirazlar tercih edilmelidir.


20 kiraz bir aspirin ediyor

20 kiraz bir aspirin ediyor

Kirazda 12-25 miligram arasında antosiyanin bulunmakta ve bu maddenin ağrı kesici etkisinin aspirinden 10 kat daha fazla olduğu bilinmektedir. Günde 20 kiraz yemek, bir aspirin almakla eşdeğer görülüyor. Tabii bu arada kirazın doğal bir ağrı kesici olduğunu da belirtmekte fayda var.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücuttan ödem attıran 10 etkili öneri