3. Havalimanı şantiyesinde kavga! Yaralılar var

3. Havalimanı şantiyesinde TIR şoförleriyle demir işçileri bireysel anlaşmazlık nedeniyle birbirine girdi

27 Mart 2017, Pazartesi 15:27
A A
3. Havalimanı şantiyesinde kavga! Yaralılar var
İstanbul'daki 3. Havalimanı şantiyesinde 2 grup arasında çıkan kavgada 11 kişi yaralandı.
 

TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ


Kavga saat 10.00 sıralarında 3. havalimanı şantiyesinin Akpınar kamp bölgesi otopark bölümünde çıktı. Şantiyede görevli TIR şoförleri ile demir işçileri arasında bireysel anlaşmazlık nedeniyle başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Olaya Durusu Jandarma Ekipleri müdahale etti.
 

AMBULANS EKİPLERİ SEVKEDİLDİ


Kavgaya karışanların sayısının çokluğu nedeniyle olay yerine ambulans ekipleri de sevkedildi. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla önce şantiye içindeki revire ve Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’ne ile Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kavgaya karışanlarının yaralarının hafif olduğu ayaktaki tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.


GÖZALTINA ALINAN OLMADI


Olayın ardından jandarma ekipleri şantiye içinde ek güvenlik önlemi aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı, şu ana kadar gözaltına alınan kimsenin olmadığı belirtildi.
 

AÇIKLAMA GELDİ!


3. Havalimanı inşaatında sabah saatlerinde meydana gelen kavga ile ilgili olarak İGA Havalimanları İnşaatı tarafından yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi, "İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında taşeron olarak hizmet veren bir şirketimizin çalışanları olan küçük bir grup arasında tamamen bireysel anlaşmazlık nedeniyle tartışma yaşanmıştır. Bölgede bulunan şirket güvenlik personeli ve görevli Jandarma ekiplerinin olaya anında müdahale etmesi ile olayın gereksiz şekilde büyümesinin önüne geçilmiştir. Tamamen adli bir vaka olan bu gelişmenin ardından, İGA iş disiplin yönetmeliği gereği gerekli tedbirler alınmış olay adli makamlara sevk edilmiştir. Tartışmaya karışan işçilerimiz yaralanan 6 kişi şantiye alanındaki sağlık merkezinde diğer 4 kişi de en yakın ilçe hastanelerinde ayakta tedavi edilmiştir. 22 bin kişinin görev aldığı İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmalarda herhangi bir aksama olmadığı gibi şu an çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir."
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2017'nin kazananlarını açıkladı