3 kişiyi katleden Atalay Filiz'le ilgili şok iddia!

3 kişiyi katleden Atalay Filiz'le ilgili şok iddia!

3 farklı cinayetten aranırken İzmir Menderes'te yakalanan Atalay Filiz'in avukatının sunduğu dilekçede, Atalay Filiz'in tutuklu bulunduğu koğuşta dışkı ve idrarını biriktirmeye başladığı, gardiyanların ise durumu fark edince Filiz'i dövdüğü iddia edildi

05 Ekim 2017, Perşembe 10:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İstanbul'da 2 çocuk annesi öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü için de müebbet hapis istemi ile yargılanan Filiz’in davasının  görüldüğü İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dikkat çekici bir dilekçenin sunulduğu anlaşıldı. 29 Eylül tarihli dilekçeyi Filiz’in avukatı Merve Uçanok hazırladı. 

 Üç sayfalık dilekçeye Silivri Ceza İnfaz Kurumunda tek kişilik odada kalan Atalay Filiz, idrarını ve dışkısını biriktirmeye başladı.


GARDİYANLARIN ATALAY FİLİZ'İ DÖVDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ


Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre dilekçede bu durumun, hayatın olağan akışına aykırı olduğuna işaret edildi. Durumu bir süre sonra fark eden gardiyanların Atalay Filiz’i dövdüğü, bu durumla ilgili cezaevi savcılığına şikayet dilekçesi verildiği iddiası yer aldı. 
 

PSİKİYATRİ SERVİSİNE SEVK EDİLDİ


Mahkemeye sunulan dilekçede, Atalay Filiz’in koğuşunda dışkı biriktirmesi ile ilgili cezaevi psikiyatri servisine sevk edildiği belirtildi. Dilekçede, söz konusu raporların cezaevi müdürlüğünden talep edilmesi istendi.

 Avukatı daha önce Filiz hakkında, akıl sağlığının yerinde olup olmadığı ile ilgili talepte bulunulduğu belirtilerek, bu konuda detaylı bir rapor hazırlanmadığını savundu. Dilekçede, yeni ortaya çıkan durum nedeni ile Filiz’in, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne veya dengi bir hastaneye sevk edilmesi istendi.
 

DAHA ÖNCE GÜNDEME GELMİŞTİ


Atalay Filiz’in eşyaları biriktirme alışkanlığının geçmiş yıllarda da olduğu belirlenmişti.  Galatasaray Lisesindeki arkadaşları Filiz’in meyveleri aylarca sakladığını, küflenme süreçlerini izlediğini anlatmıştı. Ölen kuşu için cenaze töreni düzenlediği, ölen evcil kaplumbağasını mumyaladığı, dedesinin kullanmadığı tıraş makinesini yıllarca sakladığı iddia edilmişti. 1996’dan (Filiz 1986 doğumlu) beri gazeteleri saklamaya başlayan Filiz, topladığı gazeteleri yıl-yıl tasnif etti


 GÖKTUĞ DEMİRASLAN VE KIZ ARKADAŞINI DA ÖLDÜRMÜŞTÜ


Atalay Filiz, Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova cinayetleri nedeniyle Ankara’da yargılandığı davada ’tasarlayarak adam öldürme’ suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Mart ayı başında çıkan karar temyiz aşamasında.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bağdat Caddesi'nde korku dolu anlar