3 Ocak kutlamalarının adresi Toroslar olacak

3 Ocak kutlamalarının adresi Toroslar olacak

3 Ocak kutlamalarının adresi Toroslar olacak

24 Aralık 2019, Salı 11:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de, Toroslar Belediyesi Afşin Atsız Yılmaz, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünde tüm vatandaşları 3 Ocak Cuma Günü saat 08.00'de Toroslar Belediyesi önünde buluşmaya davet etti.
Toroslar Belediyesi, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünde organize edeceği Zafer Yürüyüşü ve etkinliklere hazırlanıyor. Mersin’in sembolü haline gelen Zafer Yürüyüşü’ne bu yıl da köyden kente binlerce kişi katılarak, birlik ve beraberliğin en güzel fotoğraf karesini tüm Türkiye’ye gösterecek. Zafer Yürüyüşünün yanı sıra 3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu konulu şiir yarışması, Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Şampiyonluk Maçı, Kros koşusu ile Araştırmacı-Yazar Hayati Tek’in vereceği ‘Milli Mücadele Döneminde Mersin’ konulu konferansın yanı sıra, Toroslar Belediyesi ve Türk Ocakları işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Sağ’ın ‘Dört Renk Dört Yön Türk Ruhu’ ismini verdiği kişisel resim sergisi ise tarihi günün coşkusuna damga vuracak. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Mersin’de Atalarımızın gösterdiği mücadele ruhunun sürekli canlı tutulacağını ve nesiller boyu artarak devam edeceğini söyledi. 3 Ocak'ta geleneksel hale gelen Zafer Yürüyüşü ve Kurtuluş Günü kutlamalarının tarih bilinci kazandırılması açısından da çok önemli bir organizasyon olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Tüm Mersin halkını 3 Ocak 2020 Cuma günü saat 08.00’da Toroslar Belediyesi önünde buluşmaya davet etti. 
Başkan Yılmaz, "Bizler, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, kahraman Türk kadınının ve yiğit atalarımızın evlatlarıyız. Bu güzel topraklarda bağımsız yaşamamızı sağlayan Ulu Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Bize emanet edilen bu kutsal toprakların her zaman savunucusu ve koruyucusu olacağız. Binlerce Mersinli ile birlikte bu yıl da 3 Ocak günü kuvayi milliye ruhunu bir kez daha yaşatarak, atalarımızın emanetine sahip çıkacağız. Toroslar Belediye binası önünde toplanan vatandaşlarımızla, kol kola girerek marşlar ve mehteran eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyeceğiz. 3 Ocak 2020 Cuma sabahı saat 08.00’da belediyemiz önünden başlayacak olan 3 Ocak Zafer Yürüyüşü’nde herkesi tek yürek olmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toroslar zabıtasından sıkı denetim