30 gündür corona virüs görülmeyen Artvin'de yeni vakalar ortaya çıktı

30 gündür corona virüs görülmeyen Artvin'de yeni vakalar ortaya çıktı

30 gündür corona virüs vakası görülmeyen Artvin'de yeni vakalar görülmeye başladı. 4 kişinin test sonuçları pozitif çıktığı kentte ilk etapta 23 kişi ise karantinaya alındı.

22 Mayıs 2020, Cuma 17:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeni, tip corona virüsle (Covid-19) mücadelede başarılı iller arasında gösterilen ve 30 gündür vakanın görülmediği Artvin’de 4 kişinin Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Borçka ilçesinde corona virüs semptomları gösteren bir vatandaş hastaneye başvurdu.Yapılan test sonuçlarının pozitif çıkmasını ardından kişinin ailesine yapılan testlerde 3 kişide daha corona virüs tespit edildi. 4 vatandaş Artvin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, temasta bulunduğu kişiler ise filasyon taraması kapsamında belirlenmeye çalışılıyor. Artvin’de 30 gün sonra korona yeniden kendini gösterdi

Bursa'dan cenazeyle gelmişler

Vakalarla ilgili yapılan ilk araştırma neticesinde Bursa’dan Borçka’ya cenaze getiren 3 kişinin virüsü yakınlarına bulaştırdığı şüphesi üzerinde durulurken, yapılan test sonuçları şüpheleri doğruladı ve vakaların Bursa'dan geldiği tespit edildi.Cenaze merasimi ve sonrasında oluşan sosyal ortamlar nedeniyle kalabalık bir temas listesinin olduğu belirlenirken, ilk planda ilde 23 kişi karantina altına alındı.

Hiçbir şey bitmiş değil

Başta il dışından gelenler olmak üzere tüm vatandaşların, virüs taşıyıcısıymış gibi hareket etmeleri istendi.Sosyal mesafe kuralına uyulması, maskesiz sokağa çıkılmaması ve el hijyenine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu. 30 gündür vakanın görülmediği Artvin’de Vali Yılmaz Doruk ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin, halkı rehavete kapılmaması konusunda uyarmış, "Hiçbir şey bitmiş değil" ifadelerini kullanmıştı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güne Başlarken | 23 Mayıs 2020