30 santimlik burnuyla rekora koşan köpek: Eris

ABD'de yaşayan Eris isimli av köpeği, 30 santimlik burnuyla internetin yeni gözdesi haline geldi. Borzoy cinsi bir köpek olan Eris'in sahipleri, dünya üzerindeki en uzun buruna sahip olduğunu iddia ediyor.

01 Haziran 2020, Pazartesi 14:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'de yaşayan Lily ve Savannah çifti 2018 yılında Borzoy cinsi bir av köpeği olan Eris'i sahiplendi. Ancak Eris'in burnunu bu kadar büyüyeceğini kimse tahmin edemezdi. Eris'e bir Instagram hesabı açan çift, 30 santimlik burnuyla fenomen olmasını sağladı.

Lily ve Savannah, Eris'in burnunun eşi benzeri olmadığını ve bir rekor olduğunu düşünüyor. Hatta çift, Guinness Rekorlar Kitabı yetkililerinin gelip Eris'i incelemesini istiyor.

Borzoy ırkı özellikleri

Borzoy ırkı, 17. yüzyıl Rusya'sından doğdu. Borzoy cinsi köpekler, kendine özgü görünümleri ve avlanma becerileri sayesinde aristokratlar tarafından oldukça sevilirdi. Genellikle av partilerinde kurt avlarında kullanılırlardı.

Borzoy (borzoi) kelime olarak hızlı anlamına geliyor.


Zarif görünüşlü, çevik, çok hızlı koşmasını sağlayan kaslarla donatılmış bacaklı, çenesi ve boynu güçlü bir köpektir. Erkeğinin omuzdan yere yüksekliği en az 71 cm, dişisininki 66 cm dolayındadır. Erkeğinin ağırlığı 34 – 47 kg, dişininki 27 – 39 kg arasında değişir.

Genellikle sık sık havlamazlar ve çok sessizdirler. Bu özellikleri sayesinde şehir hayatına iyi uyum sağlarlar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sokak ve evcil hayvanları düzenli olarak aşılanmalı