312 metrelik yük gemisi Atlas Okyanusu'nda kayboldu

Atlas Okyanusu'nun güneyinde 24 kişi taşıyan 312 metrelik bir yük gemisi kayboldu

02 Nisan 2017, Pazar 15:18
A A
312 metrelik yük gemisi Atlas Okyanusu'nda kayboldu
AFP ajansına göre, Uruguay donanma sözcüsü, mürettebattan Filipin vatandaşı iki kişinin bölgedeki bir ticari gemi tarafından cankurtaran botunda bulunduğunu söyledi.

Bir Güney Kore şirketine ait, Marshall Adaları bandıralı Stellar Daisy adlı gemideki bir çalışanın Cuma gecesi, telefon mesajıyla su almaya başladıklarını bildirdiği haber veriliyor. Uruguay donanması, bölgedeki ticari gemileri uyardı ve arama kurtarma operasyonu başlattı.

BBC Türkçe'nin haberine göre bir donanma sözcüsü, geminin kaybolduğu bölgede yoğun bir yakıt kokusunun geldiğini söyledi. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, kayıp 22 kişinin bulunması için arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Güney Kore, Brezilya ve Uruguay'dan yardım istedi.

Brezilya'dan 260 bin ton demir cevheri taşıyan Stellar Daisy'deki mürettabarın 16'sının Güney Kore, sekizinin de Filipinler vatandaşı olduğu belitiliyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.