32 yıl sonra biten utanç

Arjantin'de Francisco Madariaga Quintela, 32 yıl sonra gerçek ailesini buldu

25 Şubat 2010, Perşembe 05:00
A A

500 BEBEK ÇALINDI

Arjantin’de 1976 yapılan askeri darbe sonrasında 30 bin kişi kaybolmuş, yüzlerce kişi işkence görmüştü. 1983’e kadar süren diktatörlük döneminde muhaliflere ait 500 bebek çalınıp yönetim yanlılarına verilmişti. Arjantin’de Mayıs Meydanı Büyükanneleri Derneği işte bu bebeklerin gerçek ailelerine kavuşması için mücadele veriyor. Bu güne kadar 99 kişi gerçek ailesine kavuşmuştu. Kayıp çocukların yüzüncüsü Francisco Madariaga Quintela da 32 yıl sonra gerçek ailesini buldu.

‘AİLESİNDEN’ ŞÜPHELENDİ

Ailesinin kendisine eziyet etmesi üzerine kimliğinden şüphe duyan Francisco, derneğe başvurdu. Francisco’dan alınan DNA örneği, çocukları kayıp ailelerden alınmış olan DNA örnekleri ile karşılaştırıldı. Francisco’nun annesinin sol görüşlü Sivlia Monica Quintela, babasının da Abel Pedro Madariaga olduğu ortaya çıktı. Francisco gerçek babası Abel Pedro Madariaga’na kavuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.