35 derecede futbola yasak

Brezilya'nın güneyindeki Rio Grande do Sul bölge mahkemesi, futbol maçlarının 35 dereceden yüksek sıcaklıkta oynanmasını yasakladı

09 Şubat 2010, Salı 10:52
A A
35 derecede futbola yasak

Yargıç Rafael da Silva Marques, yerel saatle 18.00-19.30 arasında başlaması planlanan maçların, ancak hakem sahadaki sıcaklığı kontrol ettikten sonra başlayabileceğine karar verdi.

Marques, maçların yerel saatle 10.00-18.00 arasında başlamasını, bir maçta bazı oyuncuların ranatsızlanması üzerine geçen hafta yasaklamıştı. Rio Grande do Sul bölgesinde geçen hafta 17.00’de 40 derece sıcaklıkta başlama vuruşu yapılan bir maçta bazı oyuncular rahatsızlanmıştı.

Yargıç Marques kararında, "Hakem, maç başlamadan sıcaklığı ölçmeli. sıcaklık 35 dereceden azsa maç başlayabilir. 35’ten fazlaysa sıcaklık düşene kadar beklemeli. Saat 19.30’dan sonra güneş çok etkili olmuyor, maçlar başlayabilir. Bunu işçi sağlığı için bir önlem olarak düşünüyorum" ifadesini kullandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.