3600 ek göstergede son durum ne zaman verilecek? İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son gelişmeler…

3600 ek göstergede son durum ne zaman verilecek? İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son gelişmeler…

Kamu personeli 3600 ek gösterge ile ilgili taslak çalışmaların ne zaman meclis gündemine geleceğini merak ediyor. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? İşte 3600 ek gösterge ile ilgili detaylar…

27 Nisan 2019, Cumartesi 13:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

3600 ek gösterge ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıklarca yürütülen taslak çalışmaların yakın dönemde Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. Memurlar da internette sıklıkla 3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? soruları aratılıyor. İşte 3600 ek gösterge ile ilgili detaylar…

Meclis takvimine göre, gelecek ay gündeme gelmesi öngörülen yeni düzenlemeye ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıkların çalışmaları sürüyor.

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR?

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerini kapsaması beklenen düzenlemeyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki ek gösterge cetveli yeniden belirlenecek.

Ek göstergenin 3600’e çıkarılmasıyla memurların emekli aylıkları ve ikramiyeleri artacak. Böylece yaklaşık 1,5 milyon memurun ek gösterge beklentisi karşılanacak.

KAPSAMIN GENİŞLETİLMESİ TALEBİ

Memur sendikalarınca, 3600 ek gösterge düzenlemesinin tüm kamu personelini kapsayacak şekilde genişletilmesi istenirken, düzenlemeyle öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergelerinin yükseltilmesi bekleniyor.

Düzenlemeden halihazırda bu görevlerden emekli olan vatandaşların da yararlandırılması öngörülüyor. Memurların aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama yöntemi olan ek göstergenin yüksek olması, emekli aylığı ve ikramiyesinin yüksek olması anlamına geliyor.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MSB operasyon görüntülerini paylaştı