4 adımda beyaz pantolon stili

Beyaz pantolonlar yazın severek giydiğimiz parçalar arasında yer alıyor. Peki beyaz pantolon stili hakkında yeterince bilgiye sahip miyiz? Beyaz pantolonlarımızı öz güvenle giymenize yardımcı olacak birkaç ipucu ile geldik...

02 Ağustos 2021, Pazartesi 14:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 KUMAŞI NASIL OLMALI?

KUMAŞI NASIL OLMALI?

Yaz sıcağında kot pantolon giymek biraz zorlayıcı olabilir. Kot pantolon yerine keten ya da kumaş pantolon tercih edebilirsiniz. Öte yandan beyaz pantolonların iç gösterme özelliği olduğunu unutmamalısınız. Bu yüzden çok ince kumaşlardan kaçınmanızda fayda var.

BEYAZ PANTOLN NASIL KOMBİNLENİR?

BEYAZ PANTOLN NASIL KOMBİNLENİR?

Beyaz pantolonun üstüne açık renkli bluz giymeyi seviyorsanız, sizi durduramayız ancak bu stilin çok klişe olduğunu unutmayın. Beyaz pantolonu yine beyaz tişört, bluz ya da gömlekle şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Beyaz pantolonların altına tarzınıza uygun dilediğiniz ayakkabıyı seçebilirsiniz. Ancak rengi yaz renklerine uygun olmalı.

NASIL YIKANMALI?

NASIL YIKANMALI?

Beyaz pantolonların çabuk kirlendiği bir gerçek. Peki nasıl temizlenmeli? Eğer kuru temizlemeye verirseniz, kullandıkları kimyasallar pantolonun sararmasına neden olacaktır. Çıkmayan lekeler için deterjanı direkt olarak lekenin üstüne uygulayabilirsiniz. Çok fazla çamaşır suyu kullanmayın çünkü zamanla pantolonun yıpranmasına neden olur.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Beyaz pantolon satın almaya karar verdiyseniz, mutlaka önce üstünüzde denemelisiniz. Çünkü beyaz pantolon vücut hatlarını belirginleştirir ve istemediğiniz bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise cepler. Beyaz pantolonunuzda büyük cepli modelleri tercih etmemelisiniz. Mümkünse cepsiz ya da küçük cepli olanları satın almalısınız. Bu sayede ceplerinizi doldurarak kötü bir görünüm yaratmayı engellemiş olursunuz.

Kot pantolonlarda sıklıkla kullanılan kahverengi dikiş, beyaz pantolonlarda kötü bir görünüme neden olur. Bu nedenle satın alacağınız pantolonun dikişlerinin beyaz olmasına özen gösterin.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi kemer nasıl kombinlenmeli?