4 adımda makyajla sahte çil yapımı

Güneş yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı. Güneşten yeterince korunmazsanız cildiniz zararlı güneş ışınlarına maruz kalabilir. Bunun sonucu da bellidir, erken yaşlanma ve lekeler. Peki, yazın çillerinizin belirginleştiğini fark ettiniz mi? Bunun nedeni de güneş. Sizin çilleriniz var mı? Eğer çilleriniz yoksa ve çillerle daha sevimli gözükeceğinizi düşünüyorsanız, o da kolay. Siz de makyajla sahte çil modasına ayak uydurabilirsiniz. İşte adım adım makyajla sahte çil yapımı.

23 Mayıs 2020, Cumartesi 09:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Son zamanlarda makyaj trendleri arasında en çok ilgi çeken ve beğenilenler arasında sahte çiller. Makyajla çil yapmak aslında çok kolay görünse de ileri derece bir makyaj tekniği istiyor. Burun çillerinin çok moda olduğu bu günlerde, makyajla çil yapmanın da püf noktaları var. Özellikle esmer tenlere çok yakışan çil görünümünü bronz ve aydınlık makyajımıza uyarlayarak bu cool havayı biraz daha sürdürebiliriz.

Malzemeler

Malzemeler

İnanması zor ama sadece iki ton kaş kalemi

Makyajla sahte çil nasıl yapılır?

Makyajla sahte çil nasıl yapılır?

  • Cildinizi güzelce temizleyin. Nemlendiricinizi ve üzerine de güneş kreminizi uygulayın.
  • Ten makyajınızı (fondöten-kapatıcı-allık-kontür) yaptıktan sonra asıl kahramanı devreye sokun: Açık kahverengi göz kalemi.
  • Kaş kaleminden bir-iki ton daha açık olan diğer kaş kalemi ile burun üzerinde ve burun kenarlarında minik noktalar yapmaya devam et. 
  • Sonrasında da istersen parmaklarınla, istersen de nemli makyaj süngeri ile koyduğun noktaların üzerinden tampon hareketlerle geç. Böylece çok daha kalıcı bir sonuç elde edeceksin.
  • Ardından dudak parlatıcınızı ya da rujunuzu uygulayarak görünüme son noktayı koyabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beyaz ayakkabıları temizlemek için 4 etkili yöntem