4 gencin ölümünde aileden olayın seyrini değiştirecek ifade: Defineciler öldürdü

4 gencin ölümünde aileden olayın seyrini değiştirecek ifade: Defineciler öldürdü

Manisa'da 20'li yaşlarda 4 gencin yan yana ölü halde bulunması olayında detaylar ortaya çıkıyor. Gençlerin, boynu kırılarak ölen Ümit Zangal'ın ardından toplu halde intihar etmiş olabilecekleri belirlenmişti. Soruşturmada, jandarma ailelerin ifadelerine başvurdu. Dede Ali Zangal, 4 genci definecilerin öldürmüş olabileceğini söyledi.

03 Şubat 2021, Çarşamba 09:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Ahmetli'nin Kestelli Mahallesi Bintepeler Akçeşme mevkisinde, 31 Ocak Pazar günü saat 17.00 sıralarında yan yana cansız bedenleri bulunan gençlerden üçünün, cep telefonu kamerasıyla görüntü çekip, ailelerine gönderdikleri ortaya çıktı.

Ölmeden önce video çekmişler 

Boynunun kırılması sonucu hayatını kaybettiği saptanan Ümit Zangal'ın bulunmadığı görüntüde, başlarından bitişik ateşle vuruldukları belirlenen Muharrem Zengin (22), Neşet Dalgın (24) ve Serkan Zangal (23) yer alıyor. Uyuşturucu içtikleri görülen gençlerden Neşet Dalgın, "Dayım naber, nasılsın? Umarım iyisindir. Mert, kendine çok iyi bak kardeşim. Biz gidiyoruz. Seni seviyoruz kanka, kusura bakma, yapacaklarımız vardı. Biz seni yarı yolda bıraktık. Yapamadık birader" diyor. Bu sırada görüntüye giren Muharrem Zengin de "Öbür tarafta görüşürüz" diye konuşuyor.Öte yandan pompalı tüfeğin olay yerinde Serkan Zangal'ın bacaklarının üzerinde bulunduğu öğrenildi. Muharrem Zengin ile Neşet Dalgın'ın cansız bedenlerinin yan yana yatar halde, Serkan Zangal'ın cansız bedeninin ise kuzeni Ümit Zangal'ın üzerine doğru olduğu bildirildi. 

Soruşturma kapsamında gençlerin kapalı halde bulunan cep telefonlarına da incelenmek üzere el koyuldu. Serkan Zargan'ın Alaşehir'deki eviden alınan bilgisayar da incelenecek.

'Bunlar kendilerine bir şamar, bir tokat vurmaz ki'

Öte yandan 4 gencin ölümüyle ilgili soruşturmada, jandarma ailelerin ifadelerine başvurdu. İfade verme işleminin ardından yakınlarıyla birlikte Akçeşme mevkisindeki olay yerine gelen Muharrem Zengin'in annesi Birgül Zengin, "Bu nasıl bir şey, ne olmuş anlamadım. Beni aradı o gün; 'Anne köye geleceğim' dedi. Asker geçirecekler diye bütün gün bayrak aradı. 'Arkadaşlar gelecek Alaşehir'den, köyde kalalım' dedi.'Kalın annem' dedim. Ne bileyim ben böyle olacağını. Kim geldi, nasıl oldu? Liseden beri arkadaş, can ciğer bu gençler. Benim oğlum onlarda kalır, onlar bizde kalırdı. Biri mi yaptı, kendileri mi yaptı? Bunlar kendilerine bir şamar, bir tokat vurmaz ki. Kıyamazlar. Bir lirası olsa paylaşır bunlar. Bunlar melek. Hiç husumetli olduğu birileri yok. Herkese yardım eder" dedi.Tüfeğin kendilerina ait olduğunu kaydeden anne Zengin, "Sergi zamanı üzüm beklerken yanlarında bulunduruyorlardı. Bu sene, sergide bir kez havaya ateş etmişlerdi. Başka da hiç kullanılmadı" diye konuştu.

'Torunlarımı defineciler öldürmüş olabilir' 

Kuzenler Ümit-Serkan Zangal'ın dedesi Ali Zangal, "Torunlarım bir arkadaşlarını askere uğurlamak için Ahmetli'ye gitmişti. Asker uğurlaması sonrası ava gitmişler. Sonrasında ölü bulundukları haberini aldık. Akşam, bize taziye ziyaretine gelen dostlarımızdan, o bölgede define arayan kişiler olduğunu öğrendik. Bir şey gördükleri için torunlarımı öldürülmüş olabilirler. Jandarma, soruşturmayı yürütüyor. Biz de neler yaşandığını bilmiyoruz. Çaresiz bekliyoruz" dedi. Elektronik eşya tamircisi Serkan Zangal'ın 10 yıldır yanında çalıştığı Yasin Evren ise, "Hayalleri olan bir çocuktu. Böyle taşkınlık yapacak biri değildi. Olayın cinayet olduğunu düşünüyorum. Onun tek başına yapabileceği bir şey olduğunu zannetmiyorum" dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye, Nijerya'daki terör saldırısını şiddetle kınadı