4 gündür karanlıkta olan mahalleliler yolu kapattı

4 gündür karanlıkta olan mahalleliler yolu kapattı

İstanbul Esenyurt'a bağlı Mehterçeşme mahallesinde yaşayan vatandaşlar 4 gündür elektriklerinin olmadığı iddiasıyla Ufuk Caddesi'nde toplanarak yolu trafiğe kapattı

12 Aralık 2013, Perşembe 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

’Mehterçeşme uyuma mahallene sahip çık’ ve ’BEDAŞ şaşırma sabrımızı taşırma’ şeklinde slogan atan vatandaşlar yetkililerden 4 gündür yardım beklediklerini öne sürdü.

ÇOCUKLARIMIZ BAŞKA AKRABALARIMIZDA YAŞIYOR

Çocukları ve eşlerinin başka yerlerde bulunan akrabalarının yanına gönderdiklerini ifade eden, Sertan Deniz "Elektrik kesintisiyle ilgili kaymakamlığa, belediyeye, muhtarlığa, BEDAŞ’a dilekçe verdim. Mahallede görevli bir teknisyen arkadaş var. Bize sadece o yardımcı oluyor. O da bu sokağın elektriğini alıyor diğer sokağa veriyor. Herkes çocuklarını ve eşlerinin başka yerlerde bulunan akrabalarına gönderdi. Kombiler çalışmıyor, ısınamıyoruz" dedi.

HASTA BABAMA BİR ŞEY OLMASINDAN KORKUYORUM

Babasının KOAH hastası olduğunu belirten mahalle sakini Miraç Bülbül, "4 gündür mahallemizde elektrik yok. Elim yüreğimde, her an bir şey olacak diye çok korkuyoruz. Sürekli arıza telefonunu arıyoruz ulaşamıyoruz veya sürekli ’şu saatte gelecek, bu saatte gelecek’, ’Trafo patladı, kablolarda sorun var’ gibi şeyler söyleniyor bize telefonda" diye konuştu.

OKULDAN GELİNCE DERS ÇALIŞAMIYORUZ, ISINAMIYORUZ

Bir öğrenci de, 4 gün boyunca sabahtan akşama kadar elektriksiz yaşadıklarını ifade ederek, "Okuldan sonra eve geliyoruz elektrik yok bu yüzden ders çalışamıyoruz. Sabahtan beri sesimi duyurmak için bağırıyorum kimse inmiyor. Evde ısınamıyoruz, ders çalışamıyoruz kimse bizi ciddiye almıyor" şeklinde konuştu. Yolu kısa süreliğine trafiğe kapatan grup bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı. Grup açıklama yaptığı sırada BEDAŞ ekiplerini mahallede çalışma yaptıkları gözlendi. 

 Çağatay KENARLI/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yasaklar kalkınca AVM'ler doldu taştı! Memnun olan da var olmayan da