Ramazan Bayramı'nda 4 günlük yasakta açık olacak işletmeler

Ramazan Bayramı'nda 4 günlük yasakta açık olacak işletmeler

4 gün uygulanacak sokağa çıkma yasağı süresince hangi işletmeler açık olacak? 23 Mayıs'ta marketler açık mı? İşte Ramazan Bayramı'nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca açık olacak yerler...

22 Mayıs 2020, Cuma 12:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ramazan Bayramı süresince 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, bugün market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Sabah'tan Mustafa Kaya'nın haberine göre bu işyerleri yarın yani Arefe Günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında da kapılarını açık tutacak.

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Bayramda bakkal, manav, kasap kapalı olacak

Bu işyerleri o saatler arasında evlere/adrese servis yapabilecek. Bayram süresince market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacak.

Açık olacak yerler

Ekmek üretimi yapan fırın ve sadece ekmek satan bayiler ile tatlı satan işyerleri açık olacak. Bu işyerleri sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satabilecek.

Bayramda sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri açık olacak.Kuaför ve berberler saat 23.00'e kadar açık

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin bugün saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebileceğini belirtti.

Kocamustafapaşa'da erkek kuaförü Ömer-Abdullah Bilbay kardeşler, "Bu saat ayarlaması ile bayrama girerken hem biz nefes alacağız hem de vatandaşın kafası rahatlayacak" dedi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 yaşındaki Eren, ABD'de üstün zekalılar okuluna giren ilk Türk oldu