4 palamut 10 lira

İstanbul'da 4 tanesi 10 liradan satılan palamut, vatandaşların ve balıkçıların yüzünü güldürdü

16 Ağustos 2013, Cuma 10:29
A A

İstanbul’da 4 tanesi 10 liradan satılan palamut, vatandaşların ve balıkçıların yüzünü güldürdü. Karadeniz ve Marmara’da denize açılan balıkçılar, tonlarca palamutla döndü. Balıkçı tezgahlarının tamamını dolduran palamudun fiyatı da bolluk nedeniyle düştü. 1 ay önce tanesi 20 liraya kadar çıkan palamudun 4 adedi, 10 liradan satıldı.

SON YILLARIN EN DÜŞÜK FİYATI


Balıkçı Kenan Balcı, palamudun son yılların en düşük fiyatından satıldığını belirterek, "Hava şartlarına göre palamut akınının devam edeceğini düşünüyoruz. Yemesi en kolay balık türlerinin başında gelen palamudu çocuklarımıza bol bol yedirelim" dedi.

Tezgahlarda birçok balık türünün, yerini şimdilik palamuda bıraktığını anlatan Balcı, "Vatandaşlarımıza tavsiyem; palamut bol miktarda çıkarken ve fiyatı ucuzlamışken, derin dondurucu ya da uygun saklama koşulları varsa dolaplarını doldurmaları yönündedir" ifadelerini kullandı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.